Fantastické záběry z post-apokalyptické akce Metro: Exodus

Série akčních her Metro už si vydobyla velkou oblibu u hráčů a její nejnovější pokračování vypadá opravdu skvěle. Naposledy nás o tom přesvědčil aktuálně vypuštěný trailer.

Ačkoliv hra stále nese stejný název jako předchozí díly, v tomto případě poněkud klame. Metro: Exodus totiž navazuje na konec Metro: Last Light, kdy se hlavní hrdina Arťom dostává z metra na povrch zemský, pochopitelně do nukleární válkou zdevastované Moskvy. Do metra se sice pravděpodobně opět podíváte, ale většina příběhu Metro: Exodus se bude odehrávat na povrchu, kam se v předchozích dílech dalo zavítat jen na chvíli.

Odlišná roční období

Metro: Exodus chce hráče zaujmout poutavě vyprávěným příběhem, který by měl být svého druhu jednoletou odyseou Arťoma a jeho ženy Anny. Těšit se můžete na atmosféru boje o přežití s prvky hororu.

Hra se pyšní kombinací lineárních a otevřených úrovní, dynamickým systémem počasí, pravidelným cyklem dne a noci a ročními obdobími, které se střídají, jak příběh postupuje kupředu.

Autoři ze studia 4A Games už na hře pracují od roku 2014 a dokončit by ji měli příští rok na podzim. Vydavatelem je společnost Deep Silver.

Metro: Exodus – trailer

komentářů k článku

  1. Petr napsal:

    Konečně zas něco co se bude dát hrát

  2. Slavomír Otava napsal:

    už se těšim,hrál jsem první díl a byl jsem nadšenej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist