Znovu hradním pánem! Stronghold 4 bude, potvrdili tvůrci

Začátkem příštího roku bychom se měli dočkat oficiálního oznámení nového dílu strategické série Stronghold. V rozhovoru s magazínem Gamestar to potvrdil šéf britského vývojářského studia FireFly, Simon Bradbury.

Podle něj už studio od roku 2015 pracuje na titulu, který mají interně pojmenovaný jako „Stronghold Next“. V minulém roce si pak firma zajistila práva na užívání názvu Stronghold Castles, což ale ještě nemusí nic znamenat – v tomto případě může jít třeba o hru na mobilní telefony. Zároveň ale není jisté, zda se chystaný titul nakonec skutečně bude jmenovat Stronghold 4 – nebo autoři číslovku nepoužijí. Jisté je jen tolik, že půjde o Stronghold.

Grafika a prostředí zůstávají s otazníkem

Nevíme ani, zda se hra bude odehrávat v evropském středověku nebo za dob křižáckých tažení jako Stronghold Crusader. Bradbury však potvrdil, že rozhodně půjde o středověk, což je vzhledem k pojetí hry zaměřenému na budování hradů logické.

Bradbury zatím neprozradil ani to, zda bude příští Stronghold mít 2D nebo 3D grafiku. Osobně si ale myslím, že návrat k dvourozměrnému pojetí, jakkoliv má své kouzlo a je rozhodně přehlednější, není příliš pravděpodobný. Již brzy se ale dozvíme více.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist