Remake Stalkera se dočkal nové verze. Lost Alpha je tak mnohem lepší

Vývojář dez0wave se v podobě Stalker – Lost Alpha postaral o remake vynikající akce Stalker: Shadow of Chernobyl. Jeho cílem bylo ponechat atmosféru původní hry a navíc ji obohatit o úrovně, které původní autoři ze hry odstranili v rámci alfaverze (odtud název). Teď remake dostal novou verzi Lost Alpha Developer’s Cut 1.4005.

Více survivalu

Update do hry přináší změny v hratelnosti, nové a přepracované zbraně, stejně jako zcela nové předměty. Došlo především ke zdůraznění survivalového aspektu hry. Pokud tak chcete použít například medkit, musíte nejprve schovat zbraň. Léčivý efekt také trvá trochu déle a není proveden okamžitě.

Zároveň však došlo k určitému zjednodušení. Kupříkladu dehydratace a hlad vás teď probudí ze spánku namísto toho, aby rovnou způsobily vaši smrt. Lost Alpha Developer’s Cut 1.4005 přináší také nový framework, díky kterému bude instalace dodatečného obsahu jednodušší.

Lost Alpha je k dispozici na webu ModDB. Má velikost 6 GB a jde o standalone titul, k jehož spuštění nepotřebujete vlastnit původní hru Stalker: Shadow of Chernobyl. Po rozbalení souboru můžete rovnou spustit instalaci. Autor ale doporučuje čistou instalaci, nikoliv přeinstalaci starší verze – to by mohlo způsobit problémy.

Stalker Lost Alpha – video

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na
TOPlist