Tak šel čas s World of Tanks. Video zachycuje všechny změny hry

World of Tanks 1.0

Oblíbenou online free2play hru World of Tanks čekají příští rok velké změny. V rámci updatu na verzi 1.0 totiž přejde na nový grafický engine a značných proměn doznají také mapy. Nejde ale o první a pravděpodobně ani poslední zásadní změnu, kterou World of Tanks projde.

Pokud byste se chtěli podívat na to, jak s tímto fenoménem od běloruského studia Wargaming šel čas, můžete tak učinit v jedinečném videu, které názorně ukazuje vývoj, jaký hra urazila od uzavřené betaverze v roce 2010 až po současnost. Pamětníci si pak jistě rádi připomenou, jak tehdy World of Tanks vypadalo.

Před sedmi lety málokdo tušil, co se z World of Tanks nakonec stane – tedy jedna z komerčně nejúspěšnějších her všech dob. To bylo možné jen díky tomu, že se autoři o svůj klenot vždy starali a nenechali ho ležet ladem.

A jaké máte na hru vzpomínky vy? Podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

World of Tanks – vývoj v letech

Související články

33 Responses to Tak šel čas s World of Tanks. Video zachycuje všechny změny hry

 1. d@rkWolf napsal:

  Proč se rozčilovat? Tahle hra byla od začátku falešnej random generator. Nic víc, nic míň. Postupně si ze zaznamenaných dat to generování upravují tak, aby lidi dycky nasrali zdravě, ale nikdy ne dost, aby to smazali. Vlastně je to hrozně jednoduchý, veškerý statistiky mají a rozřazování do bitev i nastavení random generátorů zásahů naprosto není problém upravovat každýmu hráčí na bázi před bitvou dodaných dat. Takže když už 10x prohrál, loupneme mu tam hru, kdy ho to buchne na top pozici, hodí hráče s vyšším hodnocením a naproti retardy a nastavíme random úlet při míření na minimum. Do toho se taky samozřejmě zařazují nenápadné výhody v systému náhody pro platící. Protože všechno je to jen pseudonáhoda, ne skutečný random, místo toho se pohybuje s rozptylem náhodných hodnot. To všechno je naprosto jednoduchý, je to jedno obří manipulování s hráči. Všechny pay 2 win hry s tímto modelem více či méně fungují. Výjimky neexistují. Pokud chcete výjimku -> hurá k jediné skutečné placené onlinovce – WOW. Tam a jedině tam se to totiž těmihle principy řídit nemusí, hráči co to chtějí hrát prostě platí.

  WoW sem hrál nějakou dobu(cca pár let) hlavně v začátcích, kdy tyhle věci ještě neměli vymakané/naimplementované v takové míře, jako je to teď.

  Proto taky, jakožto v zásadě historik, si radši zahraju mulťák v klasických FPS z 90tek, ideálně na lance(to, aby v případě, že někdo nahodí wallhack, mu ostatní hned dali po držce a byl klid), protože wallhack bylo to jediný, jak se tehdy dalo s něčím manipulovat. Žádné interní manipulace systémů hry a serverů nepřipadaly v úvahu. Doom 2 MP, Quake, Quake 3 Arena, Unreal Tournament či CS ještě jako mód do Half-life.

 2. Hopefull Lemur napsal:

  teď prosím trochu z jiného soudku 🙂 Hraju WOT asi jenom půl roku, také
  mě štve že v bitvě najednou někdy hraji proti tankům o 2 tiery vyšší, někdy střílím na jeden tank jak pominutý a z 10 střel (červeně zaměřené) malinko uškodí snad 1-2 zásahy. Někde jsem četl, že by WAR THUNDER měl v příštím roce být i na XBOX ONE? Nevíte někdo nějaké přesnější informace? díky

 3. Swat65 napsal:

  Ono také záleží na pc ….grafárna ..procesor atd,. Nemám vůbec herní bednu a hraju také ping mě lítá někdy jak pominutý ale hraju? Coje na této hře bol je realita,zde to nemají vůbec vychytané ….aby vám zmizel tank z 50 metrů tak toje síla jako ve fantasy pohádce.Nebo vůbec ?Tank v reálu je vidě i na 3/4 kilometry ,tady vám zmizne jak sem psal v 50 metrech což je špatné ,nebot zrazu se objeví a nafláká vám ,což v reálu není vůbec možné. Celkově to trošku pokazili s tím že skutečné zabijáky oslabili a pindoury posílili například e-25 …plechřina která by správně měla buchnout při nárazu ,nebo s Tigra při kontaktu tank na tank ani nemůžete střelit nebot ten žebrák je nízky a dělo u tygra má jen minimum stupnů náklonu,nárazem by měl tygr tohoto pindu zlikvidovat. J e těch tančíků mnohem víc ale jak sem psal hraju?

 4. ROBOTRIN napsal:

  Taky se mi to nezda dřiv to bylo v poho ted 20 her jedna vyhra 5x sřelim z toho 4 odrazy jeden jsem neprorazil,10sitkovej težkej tank vystřeli 2x ja jednou trochu divny aje toho strašně moc co je tady oproti začátku podivny hraji od samýho začatku tak pozoruji jak se to pěkně kur.. Odinstalovávám.Zdar tankisti

 5. Mulazim napsal:

  Dobrý den hru hraji skoro 2r zjišťuji že jsem čímdál horší hráč. Není vyjímka hra kdy mám 10zásahů a ani jeden průstřel a mohu mířit kde chcu. Dále jejvětší magořina je to nesmyslné maskování zavádíto hru do říše fantazie.

 6. lipo napsal:

  Hned co vyslo do War thunder ground battles(tanky) nevahal sem a presel.. Komu jde o tanky, je to mnohem lepsi, realnejsi(ikdyz to ma taky mouchy..) fajn je i mix letadel a tanku v realistic battles.. MM je obcas taky crazy a premiovy tanky jsou v nekterejch smerech krapet OP.. Ale furt se to da vyvazit skillem.. Na marny spoluhrace ale narazite vsude a serie 5-6 proher se obcas stavaj..

 7. pisecak napsal:

  dojebali co mohli dnes 30bitev a ani tuk proste na zbliti

 8. k napsal:

  uz to nehraju a je to v poho

 9. Zdensus napsal:

  Komentáře jsou lepší než samotný článek. Všichni tu brečí úplně krásně. Doufám, že už to nehrajete a hra je díky Vám zase o něco lepší. Nebo aspoň míň toxic.

 10. Comediator napsal:

  Hru jsem začal hrát v r. 2013. Zdálo se mi to dobré, zadarmo dokonce velmi dobré. Natolik, že jsem tvůrcům zaslal několik desítek stokorun, abych měl pocit, že nehraju zdarma. Dnes bych to neudělal. Hra měla svá úskalí, charakter vozidel trochu odpovídal historickým údajům a pověsti. Dnes se vše podřizuje jakýmsi „názorům komunity“ a tak se vlastnosti tanků postupně srovnávají. Artilerie zdevastovaná zásahem vývojářů natolik, že přímý zásah dělem nedokáže zničit tank (přestože vystřelíte např. jen 4x za bitvu). Prostě uplakánci si stěžovali, že dostali zásah. Je to smutná (de)geneze a zlepšování grafiky, které mimo jiné zvyšuje nároky na hw, to nedokáže vyvážit. Přesedlávám po posledních kontaktech s podporou na War Thunder. I ten má své mouchy, ale je daleko vyváženější.

  • zoja007 napsal:

   zkurvili co mohli.Jak hrát priti tankům o 2 úrovně výš.Nejmarkantnější je to VIII. vs X.Co se týče prémium tanků co si dovolují je běs.Kupujete si vozidlo s určitými vlastnostmi a oni jej po chvíli změní,k horšímu.To je jak byste si koupili Ferari a po týdnu by přijela firma a zablokovala vám rychlosti.Nebo dělení hráčů:soupeř vás vymlátí bez vlastní ztráty,to pak hrajem proti supermanům?

 11. Vodvaz napsal:

  Původní myšlenka hry byla asi dobrá ale postupem času z toho WG udělal jen dojnou krávu. V poslední době to vypadá, že tam sedí amatéři, kteří neví co s tím. Hra padá, nezobrazuje se klanový chat, kontakty nebo v přátelích není vidět hráč který je online, odehraješ 20 bitev a točíš max. 3 mapy. Kdysi slibovali postih hráčů kteří používají nepovolené mody a ve hře je jich plno. Od té doby co to mají Poláci(pokud je to pravda) je to ještě horší. Jedete týmovku a nic jiného než namodované Poláky tam nepotkáte. Public ten už ani nemá cenu komentovat, nevyváženost tierů, zakempený těžáci, jen aby nedostal ránu, uplakánci co si stěžovali na artiny, ty přitom do bojů patřily tak je zmršily místo toho aby omezili počet, jedu holt podle toho a musím s ní počítat. Podle toho co tu pan Fáral píše, tu hru nehrál a neví jak to v ní chodí.

 12. Karel napsal:

  To, že jsou lidé pracující v týmu podpory naprosto neschopní, jsem měl tu pochybnou čest zakusit několikrát. Že tam je přehršel hráčů, kteří se přes mapu trefí dvakrát po sobě do munice rozjetému tanku sem taky zjistil za těch pár let co sem to hrál. Teď si jen občas to pustím, abych zjistil, že vše zůstalo při starém a zase to vypnu. I když změny tam jsou – dříve jsem artynou v případě zásahu Mause, pokud jsem použil AP a měl štestí dal i tento tank na ránu. Teď? Nabíjení u dělostřelectva se prodloužilo na 40s a déle (kromě francouzů – pokus si dobře pamatuji měli kolem 20s – teď mají přes 30). Pořád granáty lítají se slušnou nepřesností – a dobrý zásah neubere víc než co se dá udělat s obyčejným kanonem. Akorát doba nabíjení je čtyřikrát delší. Rovněž se mi nelíbí jak dříve se spoustu tanků byla spousta možností hraní. A postupem času dochází k „rovnání“ do jedné lajny – pomalé tanky se zrychlý, rychlé zpomalý. U přesných kanonů dochází k znepřesnění a ty nepřesné se pomalu a jistě zpřesňují. Původně to byla hra jejiž tvůrci se snažili tanky vytvářet jak byly ve skutečnosti – tzn. lehký tank nikdy nemohl prostřelit těžký. A jak jde čas z reálnosti se ubírá a přidává na akčnosti. Kdybych chtěl akční hru jdu hrát CS – a nebudu zkoušet WoT…. Dříve to byla super hra – i bez hezoučké grafiky. Kdybych s ní měl začínat teď – tak lepší nainstalovat to CS-ko

 13. Perutin napsal:

  Souhlas WOT není co bejvalo bez modu kteří lidi používaji si tam neškrtnete hlavně top hrači mají štětí jako prase proč ???omyl není to štestíí že WG!!!! sou to mrdky

  • MeJiX napsal:

   Mohu jen souhlasit, zkurvili co mohli. Bitvy s rozdílem 2-3 tierů?
   Nemáte šanci, obzvlášť když heaviny namachrovanej idiotů stojí vzadu jak buzeranti. Z 30 her vyhraju dvě? Jediné, kde si člověk zahraje, je testovací fórum. Pak se najde idiot, co dá na youtube své vítězné video, jak s KV2 se vyšplhal na skálu, kam nikdo nemohl a odtamtud odstřeloval nepřítele. Že nechal pochcípat kamarády v boji, to je bezpředmětné.
   Co by bylo sparavedlivé? Bitvy s rozdílem max. jednoho tieru tanků, nenastřílíš žádný bod – dostaneš mínus, žádná aktivita (schovaný za bukem) – mínus. Další věcí je rozptyl při střelbě. Stojím skoro u nepřítele, mám zaměřeno a přesto střílím o stodolu vedle? Ikdyž mám posádku s bratry ve zbrani, a další, stabilizátor a já nevím co ještě? A nepřítel se trefí? Hra bývala perfektní a moc jsem se na ni vždy těšil, ale jejich politika a update stojí za …. víte co.

   • ClearEvil napsal:

    MM je standardně +/-2, pro některé tanky je upravem, buď je o něco větší nebo menší. V tom problém není.
    http://wiki.wargaming.net/en/Matchmaker_(WoT)

    A když tu brečíš, tak asi nepamatuješ, když byl MM o dost větší pro všechny tanky. Ten +/-2 je tak akorát, dřív to bylo jiné maso.

    Mě trochu vadí to řazení 3/5/7, je tak menší šance být na topu, pokud nehraješ T9 a T10. Ale i tak se to dá.

   • zoja007 napsal:

    Přesně,někdy se taky nestačím divit a mám posádku vymakanou,ale výsledky viditelné nejsou.Dávám je tam jen proto,že stále doufám,že poznám zlepšení a hovno

  • ClearEvil napsal:

   Někdo nadává na módy a někdo se snaží zlepšovat studováním mechaniky hry. http://wiki.wargaming.net/en/Battle_Mechanics

   Netvrdím, že módy nejsou problém, ale rozhodně nejsou tak rozšířené, jak si myslíte.

   • jenda napsal:

    mody používá 80% hráčů. Jak by jinak mohl Polák trefit z dálky 2x za sebou munici? To se stává pořád v odřadech.

    • ClearEvil napsal:

     80%? A to máš nějak podloženo nebo jsi si to vycucal přes noc z prstu u nohy?
     Tohle jsou akorát standardní brečíky. Taky nejsem dobrý hráč a nedaří se mi, ale rozhodně to není módy protihráčů. Prostě jsem jen líný, něco studovat a učit se, abych se zlepšil. Taky se v bitvě kolikrát zbytečně ženu dopředu, protože se mi nechce čekat, až se ostatní rozhoupou.
     Na dva ammoraky nemusíš mít módy, stačí být VijaCZ (zdravím), odpůrce artyn. 🙂
     https://www.youtube.com/watch?v=QBLqBGIn3Fs

  • Kanár napsal:

   Nesmyl! Štestí nebo smůlu má každý stejnou. Je to jako poker. Kdo to umí, ten je světová špička a nikdo nemůže tvrdit, že má štěstí.

 14. míra napsal:

  Banda kreténů celý WG a česká podpora,tragédie sama o sobě….Je jedno jestli tam sedí idiot nebo kdejeká kráva když si dělají co chtějí,zmanipulované hry jako prase,padání hry i když jste v bitvě,kompenzace žádné,napíší že právě probíhá plánovaná údžba….Kájíček??? takový idiot co svět neviděl,něco jako politik,nebo církev,káže vodu a pije víno…Tak kdy složí funkci jak dřív machroval??? kretén na druhou..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist