10 nejočekávanějších her roku 2020

Rok 2020 je sám o sobě svým číselným označením tak trochu magický. Přestože to nemá valného smyslu, obvykle dělíme dějiny na ucelené časové úseky, například dekády. Nyní tak začíná nová desetiletka a všichni jsou napnutí, co přinese.

Pro hráče je rok 2020 zcela jistě velmi atraktivní. Vyvrcholí v něm totiž herní produkce pro současnou generaci konzolí, kdy se očekává, že ze sebe vývojáři dostanou to nejlepší. A zároveň v závěru roku přijdou konzole nové a přinesou s sebou první tituly, jež by přinejmenším po grafické stránce měly herní zážitek posunout zase o něco dále.

Nás ale teď zajímají ty nejatraktivnější hry, které rok 2020 nabídne.

Cyberpunk 2077

Většina hráčů se asi shodne, že jasnou jedničkou co do výše vkládaných očekávání je Cyberpunk 2077. Polské vývojářské studio CD Projekt RED strávilo vývojem dlouhá léta a tak trochu symbolicky titul vydá “za pět minut dvanáct”, aby ještě vyšel primárně na současnou generaci konzolí. Do projektu byly investovány obrovské prostředky, které by se na kvalitě hry měly pozitivně podepsat. Autoři se podle všeho soustředili na co nejintenzivnější zážitek v otevřeném světě, a proto tento nebude tak rozlehlý jako v Zaklínači 3. O to nabitější ale bude obsahem.

Beyond Good and Evil 2

Tento titul má trochu podobný osud jako Cyberpunk 2077. Také vývoj Beyond Good and Evil 2 trvá velmi dlouho a přestože zatím nemá přesné datum vydání, má se za to, že by měl vyjít na poslední chvíli, tedy letos. Pracuje na něm sice výrazně menší tým, ale zase pod vedením kreativního génia Michela Ancela, jenž je zárukou, že se pokračování, respektive prequel Beyond Good and Evil z roku 2003 bude lišit od poněkud generické produkce Ubisoftu, který hru vydává. Každopádně má jít o velkolepou dobrodružnou akci v otevřeném světě se silným příběhem a prvky space opery.

Elden Ring

Krátce po vydání skvělého Sekira duchovní otec “soulsovek” Hidetaka Miyzaki oznámil svůj další a vpravdě ještě ambicióznější projekt – Elden Ring. Aby toho nebylo málo, mediální titulky okamžitě zaplavila avizovaná spolupráce s fantasy romanopiscem Georgem R.R. Martinem, který je znám díky své sáze Píseň o ledu a ohni, podle níž vznikl seriál Hra o trůny. Martin dostal za úkol vytvořit co možná nejatraktivnější otevřený svět v duchu dark fantasy a následně s Miyzakim konzultoval také příběh. Herní svět Elden Ring bude rozhodně specifický. Oproti jiným titulům nenabídne osídlená města se spoustou NPC postav, ale spíše spoustu temných ruin.

Dying Light 2

Polákům se zkrátka daří, a tak mají jako jediný evropský národ v našem žebříčku nejočekávanějších her hned dva tituly. Také vývoj Dying Light 2 od zkušeného Techlandu trvá dlouhé roky, což je vzhledem k rozsahu hry s otevřeným světem, jenž se navíc dynamicky mění podle hráčova konání, logické. Dying Light 2 slibuje obtížné rozhodování v rámci příběhových voleb, ale také svižnou hratelnost, která staví stejnou měrou na osvědčeném parkouru, jako na soubojích na blízko i na dálku. Stejně jako v prvním díle se střetnete se zombíky, kteří jsou pomalí ve dne, ale pořádně nebezpeční v noci.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Pro mě osobně asi nejočekávanější hra roku, protože v prvním díle Bloodlines z roku 2004 jsem zažil jedny z nejhezčích herních okamžiků své “kariéry”, a to opakovaně. Vědomě tak stranou dávám pochybnosti o tom, zda se zcela novému vývojářskému studiu podaří na tento nedoceněný a také hodně zabugovaný klenot navázat. První ukázky herního světa vypadaly z hlediska temné atmosféry slibně, byť se v nich objevovaly také dosti nedokonalé souboje. Autoři si toho ale byli zjevně vědomí a dokázali proto obětovat původní termín vydání.

Watch Dogs: Legion

Odkladu se dočkalo také ambiciózní pokračování série Watch Dogs, která se po dosavadních dvou dílech ještě nestala opravdovou “killer” značkou. Legion by to mohl změnit, obzvlášť když si Ubisoft včas uvědomil, že hráčům už nestačí obvyklý standard, který ve svých hrách v posledních letech předváděl, ale že baží také po něčem novém. Watch Dogs: Legion nabídne atraktivní otevřený svět umístěný do pobrexitového Londýna blízké budoucnosti, kde se vlády ujal autoritářský režim. Netradičním prvkem bude nutnost hrát za nejrůznější postavy, které do organizace DedSec dokážete rekrutovat.

Doom Eternal

Nový kousek legendárního studia id Software měl vyjít už loni, ale ani on se odkladu nevyhnul. Přestože v případě Doom Eternal neočekáváme kdovíjaké novinky, vzhledem k povedenosti předchozího dílu, jenž sérii restartoval, nemáme o osud pokračování velké obavy. Opět se můžeme těšit na skvěle odladěný singleplayer s frenetickou hratelností, ale také na asymetrický multiplayerový mód Invasion, ve kterém se hráči mohou zhostit i démonů.

The Last of Us Part 2

Pokračování vynikajícího příběhového hororu The Last of Us se bude odehrávat pět let po událostech prvního dílu. Hráči se žijí do role devatenáctileté Ellie, která se v nerovném souboji postaví tajuplnému postapokalyptickému kultu ve Spojených státech amerických. Kromě klasických zbraní si budete muset vystačit s vlastní improvizací a stealth prvky. Ze všeho nejvíce se ale těšíme na svíravou atmosféru.

Resident Evil 3 Remake

Na konci loňského roku oznámený remake třetího dílu Resident Evilu se stal příjemným překvapením pro rok letošní. Remake druhého dílu se totiž navýsost povedl a stal se jednou z nejlepších her loňska. Resident Evil 3 Remake se odehrává před událostmi druhého dílu a hráči si tentokrát zahrají za Jill Valentine, jež se pokouší zmizet z Raccoon City postihnuté zombie apokalypsou. Opět se můžeme těšit na poctivou survival hororovou hratelnost převedenou do merního kabátku. Novinkou bude online multiplayerový mód Resistance, ve kterém se čtveřice hráčů postaví proti “mastermindu”, který vytváří pasti, nepřátele a další nebezpečí.

Microsoft Flight Simulator

Co si budeme povídat, se sérií Flight Simulator od Microsoftu jsme se už potichu rozloučili. Ale jaké bylo naše překvapení, když softwarový gigant po 14 letech oznámil restart této značky, který svěřil vývojářskému studiu Asobo. A to se podle všeho činí, protože záběry z hraní Flight Simulatoru vypadají fantasticky. Detailní modely všech možných letadel, ale především neuvěřitelně propracovaná krajina je něco, co si nechceme nechat v žádném případě ujít.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 7 Prumer: 4.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na