Shadow of the Tomb Raider uzavírá trilogii ve velkém stylu – recenze

Shadow of the Tomb Raider uzavírá trilogii ve velkém stylu – recenze

Před více než pěti lety se vývojářské studio Crystal Dynamics rozhodlo, že naváže na práci legendárních Core Design a připraví reboot slavné série Tomb Raider. A to s novou, moderní a především lidštější Larou Croft v hlavní roli. V podobě Shadow of the Tomb Raider nyní nová trilogie dostává svůj závěr. Vývoj Celý text

F1 2018 nabízí skvělé licencované závody, oproti minulému ročníku se ale tolik neliší – recenze

F1 2018 nabízí skvělé licencované závody, oproti minulému ročníku se ale tolik neliší – recenze

„Jaký vliv na vás má váš týmový kolega?“ zněla otázka reportérky. „Špatný, neustále prdí a pak to v našem zázemí pěkně smrdí.“ Tento citát bohužel není ukázkou nových funkcí simulace F1 2018 od Codemasters, nýbrž výrok Maxe Verstappena, když byl koncem minulého roku dotázán na svého parťáka Daniela Ricciarda. Humor a Celý text

We Happy Few je skrytým, byť poněkud rutinním komentářem současné doby – recenze

We Happy Few je skrytým, byť poněkud rutinním komentářem současné doby – recenze

Máte ještě nějakou tu dovolenou a hledáte ideální cíl, kam se vydat, abyste si pořádně odpočinuli? Tak co třeba Wellington Wells? Ostrovní městečko kousek před anglickým pobřežím? Užijte si slunečné paprsky po celý rok, potkejte se s nebývale dobře naladěnými lidmi a relaxujte mezi zelenými parčíky a udržovanými domky. Starosti nebo Celý text

Warhammer 40.000: Gladius – Relics of War není zdaleka dokonalou strategií, ale fanoušky univerza potěší – recenze

Warhammer 40.000: Gladius – Relics of War není zdaleka dokonalou strategií, ale fanoušky univerza potěší – recenze

Zní to jako skvělý mix. Vezmete osvědčené univerzum Warhammer 40.000 a zkombinujete ho s komplexní tahovou strategií ve stylu Civilizace. Když navíc víte, že společnost Games Workshop licencemi Warhammeru zrovna nešetří, nezbývá než se ptát, proč jsme na kombinaci 4X strategie s tímto světem museli čekat tak dlouho. Celý text

Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes je zajímavým doplňkem původní hry – recenze

Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes je zajímavým doplňkem původní hry – recenze

Hráči Kingdom Come: Deliverance jistě dobře znají vesnici Přibyslavice. Zdržovali se zde bandité, kteří přepadli hřebčín v Neuhofu a rovněž se na tomto místě odehrával první těžký souboj s bossem ve hře. Na střeše rozpadlého kostela. Vzpomínáte si? Celý text

 

Nový trailer hororové akce Call of Cthullhu. Je to hotové šílenství

Call of Cthulhu, oficiální videoherní adaptace deskového RPG od společnosti Chaosium, vyjde 30. října na PlayStation 4 a XBOX One a digitálně také na PC. Nové záběry z hraní ukazují chvíle, kde se vyšetřování na ostrově Darkwater začíná vymykat kontrole ve víru znepokojujících konspirací, bizarních kultů a samotných Starých bohů.

Horor v novém traileru Resident Evil 2. Remake vypadá opravdu dobře

Společnost Capcom se pochlubila novým trailerem chystaného titulu Resident Evil 2 Remake, který si získává stále větší pozornost a z dříve vedlejší hry se pomalu ale jistě stává velký kousek. V traileru se můžete podívat na řadu nových scén, a to s pořádnou dávkou hororu a monster.

Oznámeno Red Dead Online. Tvůrci chtějí fantastický multiplayerový western

Do vydání jedné z nejočekávanějších her tohoto roku – Red Dead Redemption 2 – už mnoho času nezbývá. Proto bylo s podivem, že jsme dosud neměli pořádné informace o multiplayerovém módu hry, o jehož přítomnosti po úspěchu GTA Online ze stejné stáje pochyboval málokdo.

Brian Fargo chce koupit Interplay. Podmiňuje to však prodejem 2 milionů kusů nepovedené hry

Brian Fargo je opravdovým herním veteránem, který získával ostruhy v rámci korporace Interplay, jež byla v devadesátých letech v herní branži pojmem a vydávala jeden hit za druhým. Vzpomeňte například na Fallout, Baldur’s Gate, Icewind Dale, Descent, MDK nebo Earthworm Jim. 

Autoři World of Tanks chystají novou hru. Bude opět zdarma a poběží v Unreal enginu

World of Tanks 1.0

Vývojářské studio Wargaming, které za posledních několik let vyrostlo ve slušnou korporaci s pobočkami po celém světě, se podle všeho pustilo do tvorby zcela nového titulu. Ten vzniká v kancelářích v anglickém Guildfordu pod vedením herního veterána Seana Deckera. Podle dostupných informací půjde opět o free2play hru, která poběží v Unreal enginu a vyjde na různých platformách.

Boj o přežití na vězeňském ostrově táhne. SCUM prodal už více než milion kopií

Survivalové hry se těšily před lety velké oblibě, která v poslední době poněkud opadla, protože se jako obvykle vyrojilo až příliš mnoho podobných titulů, které pak častěji krachovaly, než aby uspěly. Žánr jako takový ale své opodstatnění zcela jistě má, a když se objeví jeho kvalitní zástupce, své fanoušky si najde. Nejlepším příkladem budiž aktuální hit SCUM, který sklízí jeden úspěch a druhým.

Původní Playstation se vrací v nové podobě. Classic se svou cenou vejde do tří tisíc

Je to neuvěřitelné, ale od uvedení první herní konzole PlayStation na trh uběhne 3. prosince 2018 přesně 24 let. K této příležitosti se společnost Sony rozhodla uvést zajímavou novinku, kterou je konzole PlayStation Classic připomínající právě asi nejoblíbenější konzoli všech dob.

Krásné obrázky z akce Red Dead Redemption 2. Hra možná nebude v dostatečném množství

Vývojářské studio Rockstar Games dokončuje akci Red Dead Redemption 2, která zcela jistě patří mezi trojici nejočekávanějších titulů tohoto roku, pokud nepůjde rovnou o hit největší. Autoři nyní vypustili novou porci lákavých screenshotů, na které se můžete podívat.

Singleplayerový mód Call of Duty: Black Ops 4 padl za oběť evoluci

Pro mnoho fanoušků série Call of Duty bylo doslova šokem, když vývojářské studio Treyarch v rámci oznámení nového dílu Black Ops 4 uvedlo, že hra nebude disponovat tradiční singleplayerovou kampaní. Tu přitom dosud zahrnovaly všechny díly Call of Duty.

Shadow of the Tomb Raider uzavírá trilogii ve velkém stylu – recenze

Před více než pěti lety se vývojářské studio Crystal Dynamics rozhodlo, že naváže na práci legendárních Core Design a připraví reboot slavné série Tomb Raider. A to s novou, moderní a především lidštější Larou Croft v hlavní roli. V podobě Shadow of the Tomb Raider nyní nová trilogie dostává svůj závěr. Vývoj mělo tentokrát v otěžích studio Eidos Montreal, ale to naštěstí pro sérii neznamenalo žádný velký přelom, jak se dozvíte na následujících řádcích. Naopak, Shadow of the Tomb Raider je možné vnímat jako vrchol novodobé trilogie a v mnoha ohledech také jako návrat ke kořenům série.

Just Cause 4 se na videu chlubí pestrým světem. Od zasněžených hor až po pouště

Poměrně dlouhé video z chystaného akčního spektáklu Just Cause 4 je tentokrát zaměřené na herní svět, kterým je rovnou celá fiktivní jihoamerická země zvaná Solis. Zde se moci jako obvykle zhostila zlotřilá armáda v čele s diktátorkou, a tak Ricovi Rodriguezovi nezbývá než se postavit do čela odboje.

Bethesda potvrdila Wolfenstein 3. Možná se dočkáme i Dishonored 3

Bethesda zatím není se sérií Wolfenstein hotova. Po nedávno oznámeném Youngblood zcela jistě dojde řada na třetí díl. V rozhovoru s listem Metro to potvrdil viceprezident Bethesdy, Pete Hines. “Wolfenstein pro nás fungoval velmi dobře, a tak uděláme dvě další hry.

TOPlist