Activision Blizzard oznámil rekordní výsledky. Pak propustil 800 zaměstnanců

Odpoledne 12. února bylo na parkovišti pro zaměstnance společnosti Activision Blizzard k vidění mnoho objetí mezi kolegy. Místy tekly i slzy. Začaly se totiž potvrzovat spekulace, že obří herní vydavatel bude propouštět. Záhy se to potvrdilo, když šéf společnosti Bobby Kotick oznámil, že o místo přijde celých 8 % zaměstnanců koncernu. Z celkových 9600 lidí tak bude propuštěno 800.

Nepříjemná zpráva je o to kurióznější, že chvíli předtím Activision Blizzard oznámil rekordní výsledky za rok 2018. Zároveň se však v tomto roce prý otočily trendy, které vedly ke snížení očekávání pro rok 2019. Pro zachování správných work-flow herních studií tak byla zapotřební restrukturalizace.

Společnosti se každopádně příliš nevydařil postup, kterým dramatické propouštění řešila. Když zaměstnanci ráno jeli do práce, nevěděli nic o svém osudu. Podle dostupných informací jsou propouštěním postiženy zejména týmy mimo samotnou herní produkci. Ani tam ale nezůstali všichni ušetřeni. V některých případech došlo k propuštění zaměstnanců, kteří u společnosti pracovali 10 nebo 15 let.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na