Akce Chernobylite se snaží využít zájmu o seriál. Nabídne pohled na explozi, podívejte se na atmosférický trailer

Představte si, že začnete dělat hru čerpající z mytologie kolem jaderné elektrárny Černobyl, jejíž katastrofa sice stále budí jistý zájem, ale z prvních příček fascinace už tak nějak ustoupila. V roce, kdy se ji chystáte vydat, však na televizní obrazovky vtrhne fantastický seriál vycházející ze stejné látky, který okamžitě vzbudí zájem o vše, co se tématu týká.

Inu, tak nějak se museli cítit autoři chystané hororové akce Chernobylite, polské vývojářské studio The Farm 51. Přestože hra bude částečně fantaskní a odehrávající se v několika rovinách, pokud jde o okolí Černobylu, měla by být velmi věrná. Tvůrci místo několikrát navštívili a pořídili množství vizuálních materiálů, které pak zapracovali do hry, aby tato vypadala co možná nejvěrněji. Vzhledem k tomu, že se budete v rámci příběhu vracet v čase, měli byste zažít přímo i výbuch elektrárny.

Chernobylite se aktuálně prezentuje na Gamescomu, odkud je také nejnovější trailer, který se povedl a rozhodně navnadil ke hraní, byť dojmy hráčů z veletrhu jsou spíše rozporuplné a hovořící o průměrné akci, jen v poutavých kulisách.

Tvůrci Chernobylite každopádně před sebou mají ještě dost práce. Hra by sice měla vyjít už v listopadu, ale pouze v rámci předběžného přístupu na Steamu. S hotovou verzí se počítá až příští rok.

Chernobylite – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Stejnej slint jako na idnes. Ne nesnaží. Hru začali delatbuz dávno. Clickbait je svinstvo!!!