Akce Rage 2 je průšvih. Měsíc po vydání stojí polovinu původní ceny

Frenetická akce Rage 2 od vývojářských studií id Software a Avalanche byla jedním z největších příslibů první poloviny tohoto roku. Vydavatelská společnost Bethesda ji v loňském roce představila s velkou parádou a od té chvíle jela masivní marketingovou kampaň. Jenže, jak se ukazuje, když není samotný produkt prvotřídní, nezachrání ho ani sebelepší a sebevětší reklama.

A právě to se stalo Rage 2. Ačkoliv měla slušné šance na úspěch a vypadalo to, že otevřený svět a stylizace do Šíleného Maxe jsou sázkou na jistotu, hráči příliš spokojení nebyli. Ba právě naopak. Pokud nahlédneme na hráčská hodnocení na Steamu, zjistíme, že kladně titul hodnotí pouhých 53 % hráčů. Odborné recenze byly sice o něco pozitivnější, ale samotní hráči evidentně rozklíčovali, že otevřený svět toho v důsledku nemá příliš co nabídnout. Pocit ze samotné akce je sice uspokojující, ale to celou hru, natožpak takto ambiciózní, těžko utáhne.

Nyní tak mohou splakat nad výdělkem všichni ti, kdo si Rage 2 koupili v prvních dnech po vydání, které proběhlo 14. května 2019. Pokud bychom brali českou krabicovou distribuci, pak zaplatili 1699 Kč za konzolové a 1399 Kč za PC verzi. Přitom o pouhý měsíc a něco později se Bethesda rozhodla pro radikální zlevnění hry. Konzolové verze tak můžete mít za 899 Kč a PC verzi za 799 Kč. Pokud objednáte na Alza.cz, dostanete navíc nejen originální steelbook, ale dokonce i bonus původně určený pro ty, co si hru předobjednají.

Plivanec na důvěřivé hráče

To už je docela slušný výsměch. Dejme si to do souvislosti s nedávným varováním novináře Johna Walkera, který nevybíravě označil všechny ty, kdo si rok před vydáním Cyberpunku 2077 hru předobjednali. Pokud bychom to vztáhli na Rage 2, které si tisíce hráčů rovněž koupili s předstihem, aniž by věděli, jaká hra vlastně bude, zjistíme, že to nebyl zrovna prozíravý krok. Ve výsledku zaplatili plnou cenu dopředu, dostali průměrnou hru a ani exkluzivní obsah pro ně určený nakonec není tak exkluzivní, jak ho tvůrci prodávali.

Tip na článek:  Vychází akce Rage 2. Očekávání nenaplnila, uvádějí recenze a první hráči

Mimo jiné to ukazuje skutečnost, že společnosti Bethesda se aktuálně příliš nedaří. Po nepovedeném Falloutu 76 uvedla na trh už druhý velký titul, který nenaplnil očekávání jak z hlediska kvality, tak prodejů. Nedaří se ani kdysi oslavovanému studiu Avalanche, které má za sebou nelichotivou sérii. Loni se mu nepovedlo Just Cause 4, letos v březnu pak Generation Zero a v květnu ani Rage 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radim
Host
Radim

Jo to je klasika v dnešní době, jen blázni si kupují předobjednávky.. Naprostý souhlas.. Za poslední rok cca 10 AAA titulu po měsíci a o chlup více, dali své tituly s 40%-60% slevou.. A pro předplatitele, žádná kompenzace, ani “herní” ani reálná.. Navíc plno her se dneska řídí heslem “live service” , pro mě je to beta verze za plnou cenu jinými slovy a nic jiného! Pár let z5 studia “platily” hráčům aby “testovaly” hry v betě, dneska hráči platí studiím za to, že si tu betu zahrají plnou cenu, nedej bože, že jsou další DLC či boxy za realmoney..… Číst vice »

Vietrak
Host
Vietrak

Lepe bych to nenapsal… naprosto souhlasim.