Akce World War Z se prodává skvěle. Autoři děkují Epic Storu

Ačkoliv se akce World War Z na motivy stejnojmenného hitu nestala kdovíjakým kvalitativním etalonem, když se její hodnocení drží spíše v lehce nadprůměrných hodnotách, prodává se více než dobře. Vývojářské studio Saber Interactive po pár dnech prodeje oznámilo, že se mu podařilo překonat metu milionu kopií.

Ačkoliv u podobných titulů tvoří PC verze jen malý zlomek celkových prodejů, v případě World War Z je tomu jinak. Na počítačích se akce prodalo více než 250 000 kusů, tedy přibližně čtvrtina veškerých prodejů. Hra je přitom k dostání exkluzivně na platformě Epic Games Store, což způsobilo mezi fanoušky opět zlou krev. Masový bojkot se ale evidentně nekonal.

Začínají se objevovat dokonce takové hlasy, že se hrám volícím Epic Games Store daří lépe, než kdyby byli na Steamu, kde je stále ještě větší konkurence. Svou roli hraje možná i to, že díky menšímu poplatku mohli autoři hru zlevnit. Každopádně, autoři World War Z zástupcům Epic Storu poděkovali, jak se sluší a patří.

Nutno dodat, že jistě nadělali těžkou hlavu společnosti Valve, která se v aktuálním světle jeví jako velmi zkostnatělá, protože proti odlivu atraktivních titulů stále nic nedělá. Ostatně, k akci ji vyzval samotný šéf Epic Games, Tim Sweeney. Pokud prý změní svou cenovou politiku, přestane jeho společnost s exkluzivitami.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 2.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na