Akcie Nvidie prudce propadly. Na vině jsou vysoké ceny Geforce RTX i konkurence

Společnost Nvidia dramaticky ponížila hospodářská očekávání pro aktuální čtvrtletí a způsobila tím prudký propad svých akcií. Dosud zástupci společnosti dávali akcionářům vidinu obratu ve výši 2,7 miliardy za čtvrtletí, teď tento odhad ale snížili na 2,2 miliardy.

Ve zprávě akcionářům neskrývá šéf Nvidie Jensen Huang zklamání z takových výsledků, protože už původní odhady nebyly příliš vysoké. Ostatně, ve stejném období loňského roku dosáhla Nvidia obratu 2,9 miliardy dolarů. Jako důvod uvádí Nvidia celosvětově slábnoucí ekonomiku, zejména pak tu čínskou. To vede k poklesu zájmu o grafické karty společnosti.

Podle Huanga je jedním z dalších důvodů prodejní cena Geforce RTX 2080. Ta v počátcích prodeje mnohdy překračovala doporučenou cenu, což zákazníky mohlo vést k odkladu koupě nové grafické karty s tímto čipem. Šéf Nvidie ale dodává, že je tu ještě Geforce RTX 2060, která je určená pro masový trh a umožňuje milionům hráčů zajímavý upgrade, jenž jim umožní využívat technologie raytracing.

Od příštího týdne by se měly začít prodávat notebooky s grafickými kartami Geforce RTX. V nabídce by mělo být více než 40 takových modelů. Kromě toho Huang oznámil v podobě Quadro RTX nejdůležitější upgrade pro pracovní stanice za posledních deset let.

To vše ale akcionáře příliš nepřesvědčilo. Akcie Nvidie včera propadla o 18 %, což není zdaleka první propad. Už v období od října do prosince 2018 došlo ke ztrátě poloviny hodnoty společnosti. Příliš nepomáhá ani sílící konkurence v podobě AMD, které se Huang sice nedávno vysmál, ale v soukromí mu zřejmě až tak do smíchu není.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na