AMD Radeon RX Vega 56 je rychlejší s BIOSem Vega 64. Hodně!

Nikdy netrvá příliš dlouho, než experimentující uživatelé grafických karet od AMD vyzkouší fintu, která už několikrát vyšla – udělat z menší verze s osekaným grafickým čipem špičkový model. A to pouhým updatem BIOSu. Samozřejmě tak lze získat spoustu výkonu v podstatě zadarmo.

V minulosti se vždy čas od času objevila grafická karta Radeon, se kterou tyto hrátky byly možné. V prvních verzích tak často šlo využívat deaktivované shadery. Z Radeonu R 290 tak u raných modelů bylo snadno možné udělat Radeon R9 290X apod.

Šance v případě AMD Radeon RX Vega 56 se už od začátku počítaly v jednotkách procent, přesto se však někteří experimentátoři do pokusu pustili. Nahrání BIOSu určeného pro Radeon RX Vega 64 sice zafungovalo, ale počet aktivních shaderů nestoupl.

Přesto však update výkon Radeon RX Vega 56 zvýšil. Namísto 1471 MHz pro grafický čip a 800 MHz pro HBM2 videopaměť frekvence flashovaného RX Vega 56 stouply na 1545 pro GPU a 945 MHz pro VRAM.

Výkon skoro jako u Radeon RX Vega 64

Test v 3DMark Fire Strike Extreme ukázal velmi zajímavé výsledky. Radeon RX Vega 56 byl z hlediska GPU skóre jen o 2 procenta horší než Radeon RX Vega 64. Dokonce bylo možné menší Vegu ještě přetaktovat a tak se v benchmarku dostat nad výkon Radeon RX Vega 64 v referenčním formátu.

Pokud se tyto zprávy potvrdí, stane se z upgradu BIOSu u AMD Radeon RX Vega 56 jistě velmi oblíbená záležitost. Pravděpodobně však s tímto postupem ztratíte nárok na záruku. Vzhledem k druhému BIOSu na grafické kartě by však opravdové nebezpečí při nepovedeném pokusu nemělo hrozit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na