Andrzej Sapkowski je nevděčný trotl, když chce za Zaklínače víc peněz, tvrdí spisovatel Gluchovskij

Foto: Zaklínač 3

Autor románové ságy Zaklínač, Adrzej Sapkowski, chce více peněz od vývojářského studia CD Projekt RED, protože hry na motivy jeho ságy byly mnohem úspěšnější, než se zprvu zdálo. Podle Dmitrije Gluchovského, který podobným způsobem inspiroval herní sérii Metro, to z něj dělá pouze “nevděčného trotla”.

Sapkowski kdysi CD Projektu prodal licenci na tvorbu herního Zaklínače přibližně za 200 000 Kč. Mohl si přitom vybrat ještě druhou možnost, kterou byla procentuální částka ze zisků hry. Spisovatel ale volil jistotu, protože v úspěch her nevěřil. Ale vzhledem k tomu, že se nakonec dostavil, žádá nyní přibližně 360 milionů korun, které mu podle něj náleží.

Gluchovskij se o svém polském kolegovi vyjádřil dosti nelichotivě. “Jeho žena mu to po večerech předhazuje, a tak se teď snaží vydělat. Je to starý muž a svou šanci propásl.” Autor románu Metro přitom s autory na hrách navíc spolupracoval. To Sapkowski se od herního díla vždy jasně distancoval.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 2.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na