Anno 1800 bude k dostání výhradně na Epic Store. Konkurent Steamu prohlubuje spolupráci s Ubisoftem

Očekávaný strategický počin Anno 1800 bude k datu svého vydání odstraněn ze Steamu a od 16. dubna 2019 bude k mání pouze na Epic Games Store a platformě Uplay, kterou provozuje Ubisoft. Francouzský vydavatel tak činí, co dříve slíbil. Vzhledem k tomu, že prodejní čísla zkušební vlašťovky The Division 2 byla více než uspokojivá, rozhodl se prohloubit spolupráci právě s novým obchodem.

Přechod ze Steamu na Epic Games Store je v případě Anno 1800 snad ještě zvláštnější než v případě Metro Exodus, které vzbudilo mezi hráči velký rozruch. Hru bude až do vydání možné předobjednávat jak na Steamu, tak Epic Storu, ovšem dnem vydání z první jmenované platformy zmizí. Hráči, kteří si titul pořídí na Steamu, ho budou stále mít ve své knihovně a budou ho moct používat i nadále.

Ubisoft také informoval o tom, že multiplayerová komponenta bude fungovat napříč všemi distribučními kanály, tedy Epic Games Store, Steam a Uplay. Také všechny updaty budou k dispozici pro všechny. Ostatně není divu, jako druhý klient hra v každém případě používá Uplay.

Tip na článek:  Exkluzivní dohody jsou otravné, ale nutné, tvrdí šéf Epic Games. Na jeho obchod nadává stále více hráčů

Celá věc je pro Steam o to nepříjemnější, že Anno 1800 bude patřit pravděpodobně k prodejně nejsilnějším titulům na PC, protože nevychází na konzole a má velmi početnou komunitu fanoušků.

Předchozí díly jako Anno 1404 zůstávají nadále k zakoupení na Steamu, na tom se nic nemění.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na