Anno 1800 zaznamenalo prodejní rekord v rámci série. Prodává se přitom exkluzivně na Epic Store

Budovatelská strategie Anno 1800 dělá svému vydavateli, společnosti Ubisoft, velkou radost. Podle aktuální tiskové zprávy se totiž hra prodává v rámci dlouholeté série dosud nejlépe. Za první týden zaznamenala čtyřnásobné prodeje než předchozí díl, kterým bylo Anno 2205 z budoucnosti.

Ubisoft sice nezveřejnil konkrétní prodeje, ale pochlubil se zajímavými statistikami ze hry. Hráči tak například na své ostrovy umístili celkem 7 miliard obyvatel, což je trojnásobek celosvětového osídlení v roce 1899. Postavili také více než 10 milionů lodí a založili přes miliardu obilných polí. Osídleno bylo celkem 3 miliony ostrovů.

Anno 1800 je po The Division 2, Metro Exodus a World War Z dalším velkým titulem, který se prodává exkluzivně na platformě Epic Games Store (kromě toho je k dostání také na obchodě Ubisoftu – UPlay) a který přitom slaví značné prodejní úspěchy. Zástupci Steamu tak těžko mohou argumentovat, že u nich by se hrám vedlo lépe.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 5 Prumer: 1.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Samael
Host
Samael

Končím s gamebro, mějte se tu hezky. Dva články velebící EGS bych ještě zvládnul. Když ale není ani znám poměr prodejů Uplay vs Epic, ale stejně je zásluha EGS, že se skvěle prodává, to mám dost. Exkluzivita je cesta do pekel, užijte si dotace od Satana.

Navíc pokud se do prvního týdne počítají i předobjednávky, tak to má úplně nulovou výpovědní hodnotu, protože ty šly i přes Steam.

Sbohem nikdy a nikde.

Petr Novák
Host
Petr Novák

Pravda, raději se tvařme že to na Epicu vůbec nevyšlo.