Anthem se podle všeho prodává ještě hůře než Mass Effect Andromeda

Donedávna poslední titul z dílny slavného vývojářského studia Bioware – Mass Effect Andromeda – patřil k tomu nejslabšímu, co tito tvůrci kdy uvedli na trh, a to jak po kvalitativní, tak především prodejní stránce. Prodeje Andromedy byly neuspokojivé natolik, že vedly k odložení značky Mass Effect na vedlejší kolej.

S trochou škodolibosti by se ale chtělo říct – co by za to dnes dali? Aktuální titul od Bioware, kterým je očekávaná online akce Anthem, totiž zažívá ještě horší prodejní start. Podle dostupných čísel z britského trhu je Anthem (recenze) na polovině prodaných kusů Andromedy. Nutno dodat, že jde pouze o fyzické kopie, jejichž podíl na trhu setrvale klesá ve prospěch digitálních prodejů.

Pokud bychom srovnávali s přímou konkurencí, kterou je zejména Destiny 2, potom je Anthem na čtvrtině jeho prodejů z prvního týdne ve Velké Británii. To není něco, s čím by mohli být manažeři v Electronic Arts spokojení. Příliš to nevylepší ani fakt, že se Anthem prodává lépe než Far Cry New Dawn a Metro Exodus z předchozího týdne. Tyto hry ale také zažily vše, jen ne oslnivý start.

Lze to ještě zachránit?

Anthem je pro EA možná nejdůležitějším a nejdražším titulem tohoto roku, a tak ho podobné přijetí zcela jistě nepotěší. Určitou náplastí pro něj může být nečekaný úspěch Apex Legends, který vylepší finanční bilanci za první kvartál, ale pro samotné Bioware to nevypadá příliš dobře. Už před vydáním Anthem se mluvilo o tom, že právě na jeho úspěchu bude záviset osud studia. Ten tak nyní visí na příslovečném vlásku. Autoři se sice s podporou vydavatele budou snažit postavit hru na nohy, ale výchozí situaci nemají snadnou. Anthem totiž netrápí jen technické problémy, ale podle řady hráčů také designové chyby a přílišný stereotyp. To jsou věci, které se napravují velmi špatně.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
funboy
Host
funboy

Njn to je tak když někdo dělá “hry” a ví hovno o koncových uživatelých 🙂

Martin331
Host
Martin331

Bioware kdysi dělalo dobré hry viz ME, ale když začalo koketovat s EA… Já jim tu zkázu přeji, protože ti co za něco stáli už z firem odešli a doby, kdy tu hru uměli opravdu udělat už jsou dávno pryč. Bohužel herní průmysl začíná vydávat hry jak na běžícím páse pro tuctové zákazníky. Připomíná mi to stejný způsob jak dnešní seriály.. je jich nespočet, ale víceméně jsou všechny stejné.