Apex Legends pro Android a iOS už je na cestě

Foto: Apex Legends

Málokdo by ještě začátkem února tipoval, že Fortnite bude v pozici nejoblíbenější hry světa v ohrožení. A přeci se to stalo. Společnosti Electronic Arts stačilo vydat vlastní Battle Royale titul Apex Legends, na který se hráči doslova sesypali. Poslední, dnes už pravděpodobně neaktuální, informace hovoří o 25milionové hráčské základně.

Je třeba si přitom uvědomit, že na rozdíl od Fortnite, které je k mání takřka na všech platformách, si Apex Legends zatím zahrajete pouze na PC. To by se však mělo co nejdříve změnit. EA si je dobře vědomo, jaký klenot jí v podobě novinky spadl do klína, a tak ústa svého ředitele Andrewa Wilsona potvrdila záměr připravit mobilní verze. Hra by tak měla být dostupná na platformách Android a iOS.

Jsou to totiž právě mobilní zařízení, která hrají prim na asijském trhu. Dosavadní značné počty hráčů Apex Legends se rekrutují z Evropy a Spojených států amerických. Jakmile se však titul dostane na iPhone a telefony s Androidem, otevře se mnohamiliardový asijský trh doslova dokořán. Teprve tehdy bude moct začít opravdové poměřování.

EA zatím neuvedlo, kdy se můžeme na Apex Legends na Androidu a iOS těšit, ale troufáme si tvrdit, že to nebude dlouho trvat. Hra bude pravděpodobně stejná, a tak jde v zásadě jen o technikálie jako je kompatibilita a ovládání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na