Apex Legends vydělal v prvním měsíci přes 2 miliardy. Zaznamenal tak nejúspěšnější start bezplatné hry všech dob

Nejenže se aktuálnímu online hitu Apex Legends podařilo v prvním měsíci překonat hranici 50 milionů registrovaných hráčů, ale už hezky zkraje se je daří monetizovat. Jak jinak si totiž vysvětlit skutečnost, že hra v prvním měsíci provozu vydělala 92 milionů dolarů, tedy přes 2 miliardy korun?

Apex Legends je v základu free2play hrou, kterou můžete hrát zcela zdarma a nemáte žádné konkurenční nevýhody. Tvůrci vydělávají výhradně na kosmetických předmětech jako jsou nové skiny, bannery apod. Od začátku první sezóny pak hra nabízí také zpoplatněný Season Pass, který však řadu hráčů zklamal.

Tip na článek:  Apex Legends je opravdu povedenou battle royale hrou - recenze

Podle analýzy společnosti SuperData si tak Apex Legends připsal další rekord. Žádná jiná free2play hra nedokázala v prvním měsíci vydělat tolik peněz. Titul sice stále nevydělává tolik jako Fortnite, ovšem to už je nějakou dobu na trhu a jeho nástup nebyl takto raketově rychlý. Bude zajímavé sledovat, zda si Apex Legends tempo udrží a Fortnite dokáže překonat, nebo zda mu dojde dech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hrááč
Host
hrááč

dojde dech 😀 jejich top startovaci battle pass je vic nez k placi 😀

jirka
Host
jirka

Pravda však.. Ten season pass jsem nijak neřešil a ani jsem nepřemýšlel o co v něm jde :D. Jediný co mě štve je to že ty drahokamy nebo co to je na ty upgrady skinu padají velmi velmi málo… Jsem level 71 a ještě sem neposbíral krystaly na epicky skiny… to je to co mě asi nejvíc vadí a taky docela často zalagované servery.