Arénová střílečka Diabotical vstupuje do betatestu. Stojí za ní fanoušci akce Quake

Foto: Diabotical

Jsou tomu už čtyři roky, kdy na Kickstarteru zabodovala multiplayerová arénová akce Diabotical. Vývoj si samozřejmě nějaký ten pátek vyžádal, ale jak to tak vypadá, vše spěje ke zdárnému konci. Autoři totiž na nadcházející víkend oznámili první zátěžový betatest. Ten se pak bude opakovat i o dalších víkendech. Sloužit má především k otestování infrastruktury a vychytání bugů, což se jeví jako příkladný postup.

Do betatestu obdrží pozvánku všichni, kdo hru podpořili na Kickstarteru, ale na oficiálním webu hry o ni můžete také požádat.

Za zmínku určitě stojí, že za hrou stojí víceméně lidi z Quake komunity. Hlavní postavou je James “2GD” Harding, bývalý Quake progamer, ESL komentátor, člověk, který pomáhal prosadit Twitch na evropském kontinentu a taky moderátor turnajů Dota international (odkud ho za svébytné vtipy vyhodil sám Gabe Newell). Krom toho se svým týmem obsadil třetí místo na Quakeconu 2017 v Quake Champions, kde byl jeho souputníkem v boji i český hráč Kryštof “Krysa” Černý.

Ale ostatní členové týmu jsou mezi Quakery velmi známí. Třeba Richard “noctis” Gansterer nebo Magnus “fox” Olsson. Oba špičkový hráči, kteří se podíleli na hře svými programátorskými schopnostmi. A potom mnoho dalších, kteří nejsou tak známí.

Diabotical každopádně vypadá jako velmi svižná akce, jež se sice odehrává v na první pohled roztomilém robotím univerzu, ale zároveň slibující nelítnostné souboje s pomocí dobře odladěných zbraní.

Původně mělo Diabotical vyjít na Steamu, ale jak už tomu tak v současných dnech bývá, objeví se nakonec jako free2play hra exkluzivně na Epic Games Store. Tato změna mimo jiné zaručila atraktivní funding ve výši 250 000 dolarů na prize money v roce 2020.

Arénové akce v současné době nemají na růžích ustláno, ale kdo ví, zda Diabotical neodstartuje fázi jejich renesance.

S přispěním člena Czech Quake komunity Jana Marka

Diabotical – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na