Assassin’s Creed Valhalla v prvních informacích a screenshotech

Assassin’s Creed Valhalla vás nechá hrát za Vikinga (může být i ženského pohlaví) Eivora, který se v devátém století našeho letopočtu vydá ze své norské vlasti a dostane se až do Anglie. Zde bude bojovat o budoucnost svého klanu a budovat si novou vlast.

Nemůžeme se dočkat, až hráčům nabídneme zážitek z úžasné cesty Vikingů,” říká Ashraf Ismail, který pracuje jako kreativní ředitel vývoje hry. “V roli vůdce klanu Eivora zažijí hráčů četné konflikty, zatímco se uprostřed mocenského boje nad kontrolou Anglie pokusí vytvořit si nový domov.

Assassin’s Creed Valhalla vás nechá přizpůsobit si hlavního hrdinu či hrdinku podle vlastního obrazu. Volit můžete různé účesy, tetování, válečné kresby a samozřejmě také části výbavy. V rámci příběhu na vás čekají nejrůznější rozhodnutí, ať už v bitvách, při uzavírání politických aliancí nebo v dialozích. To vše ovlivní, jakým způsobem se změní budoucnost vašeho klanu.

Nový soubojový systém Assassin’s Creed Valhalla vám umožní používat dvě zbraně naráz. Ze své lodi potom budete vybírat místa, která vyrazíte dobýt. To vám přinese bohatství a suroviny, jež potřebujete k výstavbě nového domova. Přitom všem se ale samozřejmě dostanete do křížku s Anglosasy a králem Alfrédem Velikým.

Assassin’s Creed Valhalla vyjde vedle standardní verze ve čtyřech speciálních edicích. Gold Edition bude obsahovat samotnou hru a Season Pass. Limitovaná edice bude k dostání pouze u Amazonu a nabídne osidlovací balíček Berserker, Hati vlka a runový set. Ultimátní edice a sběratelská edice potom přidají další balíčky, respektive figurku a jiné sběratelské předměty.

Assassin’s Creed Valhalla vyjde koncem tohoto roku na PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X a Google Stadia. Důvodem, proč hra zatím nemá pevné datum vydání, je pravděpodobně nejasnost kolem vypuštění konzolí nové generace. Ubisoft chce mít z Valhally zřejmě jeden z takzvaných “launch titulů”, podobně jako tomu bylo v případě Assassin’s Creed IV: Black Flag pro současnou generaci konzolí.

Pokud jde o PC verzi, ta bude exkluzivně k mání na Epic Games Store a UPlay. Je nicméně možné, že na Steamu bude k dispozici později, například s ročním odstupem. Nepříjemnou novinkou pro tuzemské hráče je skutečnost, že pro Valhallu se po dlouhé době nepočítá s českými titulky.

Assassin’s Creed Valhalla – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na