Asus bude grafické karty s čipy Radeon prodávat pod jménem Arez. Může za to Nvidia

Neblahé zprávy o takzvaném Geforce Partner Programu se potvrzují. Zapojily se do něj velcí výrobci grafických karet jako Asus, Gigabyte a MSI. Ty postupně přestávají používat své tradiční herní značky pro grafické karty vybavené čipy Radeon. Podmínkou Geforce Partner Programu je totiž exkluzivní využití takové značky pro čipy Geforce.

Pokud by se výrobci do programu nezapojili, přišli by o přednostní přístup k čipům, marketingovou podporu a možnost spolupracovat s vývojáři Nvidie. Podrobně jsme o tom informovali už dříve.

Podle nejnovějších zpráv už společnost Asus podnikla kroky, jak se s novou situací vypořádat. Podle očekávaní se už pod oblíbenou značkou Republic of Gamers (ROG) nebudou objevovat karty s čipy AMD Radeon.

Staronová značka

V případě Asusu to naštěstí neznamená, že by Radeony přestal zcela nabízet. Už pro ně totiž plánuje novou značku. Ta by měla nést název Arez a odkazovat na dřívější modely Ares, které byly osazeny právě čipy od AMD. Podle spekulací by grafické karty měly nést označení Arez Phoenix a Arez Strix. Podle všeho by se na těchto kartách nemělo objevovat ani jméno samotného Asusu.

Mohlo by se zdát, že hráčům přeci může být jedno, pod jakou značkou si grafické karty toho kterého výrobce kupují, pokud bude odpovídat jejich kvalita a cena. To možná platí pro velké výrobce jako je právě Asus nebo MSI. Ovšem pro menší producenty může být zavádění nové značky tak náročné, že si ho rozmyslí a po zapojení do Geforce Partner Programu budou nadále nabízet pouze čipy Geforce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na