Atari chce vybudovat síť hotelů pro herní nadšence

Problémy sužovaná společnost Atari, která v posledních letech nic kloudného nezrealizovala, ale s o to ambicióznějšími nápady vyrukovala, přišla opět s jedním velkolepým oznámením. Rozhodla se spojit dvě věci, které mají na první pohled málo společného: hotely a videohry. Tento kdysi úspěšný vydavatel plánuje síť zážitkových hotelů, které mají nabídnout zcela jedinečnou herní zkušenost. Za tímto účelem firma spolupracuje se strategickým partnerem GSD Group a developerskou společností Phoenix.

Hotely mají vzniknout po celých Spojených státech amerických. První by měl stát ve Phoenixu, načež bude podle tiskové zprávy následovat Las Vegas, Denver, Chicago, Austin, Seattle, San Francisco a San Jose. Tedy typické Atari. Ne, že by si koncept vyzkoušelo nejprve na jednom hotelu, ale rovnou jich oznámí deset. “Atari Hotels budou první svého druhu v USA. Nabídneme hráčům a hráčkám všech věkových skupin jedinečný zábavní zážitek a nasvítíme každý aspekt hraní,” uvádí firma.

A jak že by tyto hotely měly vypadat? Atari nabízí dva možné způsoby využití:

  • Hotely budou mít integrované prvky virtuální a rozšířené reality, které nabídnou jedinečné zážitky.
  • Konferenční prostory pak budou optimalizované tak, aby se v nich daly pořádat skvělé e-sportovní akce.

Atari patřilo v 80. letech ke gigantům konzolového trhu. Firma ovšem poměrně brzy zkrachovala. Značka se však v herním světě pohybuje dále. Jeden čas šlo o label úspěšného vydavatelství, což už ale dnes příliš neplatí, jakkoliv se Atari snaží o návrat v podobě konzole Atari VCS, která má skloubit retro hry s moderními 4K technologiemi. Přestože ale projekt vypadal zpočátku slibně, neustálé odklady a nepříliš pozitivní informace ze zákulisí důvěru hráčů podkopaly natolik, že už v úspěšné uvedení na trh věří málokdo.

Pokud by se nicméně Atari konzoli povedlo dokončit a nakonec i zrealizovat síť hotelů, je pravdou, že se mezi oběma investičníma nohama otevírají atraktivní možnosti propojení. Přinejmenším by Atari VCS mohlo být hezkým zábavním systémem v hotelových pokojích.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na