Atari uvádí vlastní kryptoměnu. Zachránila společnost před bankrotem, její budoucnost je ale nejistá

Kdysi slavná společnost Atari stála před několika lety krůček od bankrotu. Podle jejího šéfa Freda Chesnaise měla firma kumulativní dluh ve výši 35 milionů dolarů a navíc pracovala s roční ztrátou ve výši 30 milionů dolarů. Bylo jasné, že takhle to dál jít nemůže. Nyní je situace zcela odlišná – dluhy jsou pryč a Atari je znovu v zisku. Dokonce oznámilo novou herní konzoli.

Jak je to možné? Zpětně vychází najevo, že Atari zachránily plány na vlastní kryptoměnu, která se bude jmenovat Atari Token. Podle svých představitelů totiž společnost začala spolupracovat s nejmenovanou firmou, která vyvíjí platformu pro kryptoměny. Když informace o tom, že Atari bude mít “vlastní Bitcoin”, stoupla hodnota firmy o 60 %.

Odvážné plány jsou rizikem

Atari na novou kryptoměnu v zásadě sází celou svoji budoucnost. Domnívá se totiž, že to budou právě virtuální měny, které zcela překopají stávající ekonomický systém a které budou mít zásadní roli v online a herních transakcích. Atari chce tento trend zachytit ještě v jeho počátcích a stát se jedním z hlavních hráčů, podobně jako se to povedlo společnosti Valve v podobě Steamu, který je dominantní platformou pro digitální distribuci her. Atari však není jedinou firmou z herního průmyslu, která se o něco podobného snaží. Svou kryptoměnu oznámil také německý Crytek.

Jsou to velmi odvážné plány, které zatím tak trochu plavou na vodě. Atari však už pravděpodobně nic moc jiného než sázky na nejisté projekty nezbývá. Nedávno se firma postarala o negativní publicitu, když požádala fanoušky, aby jí pomohli zafinancovat vývoj Rollercoarter Tycoonu na Nintendo Switch. To se nesetkalo s velkým pochopením, když se společnost předtím a ostatně i nyní chvástá, jak se jí finančně daří.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na