Autoři dvou nejhranějších her současnosti se soudí. Fortnite mělo od PUBG okopírovat řadu prvků

Souboj o korunu krále battle royale her, které aktuálně v oblibě těžko hledají konkurenci, vstupuje do dalšího kola. Vývojářské studio PUBG Corp. stojící za Playerunknown’s Battlegrounds zažalovalo v Jižní Koreji studio Epic Games stojící pro změnu za Fortnite.

Tvůrci PUBG tvrdí, že k soudu šli hájit své duševní vlastnictví. To má prý Fortnite porušovat v řadě bodů. Jde údajně o 11 zásadních herních prvků, které autoři Fortnite měli zcizit konkurenci. Jde například o uživatelské rozhraní, mini mapu, systém léčení nebo maximální počet hráčů.

Problém v kavárně

Mohlo by se zdát, že si PUBG Corp. těmito kroky nárokuje v podstatě celý žánr Battle Royale, tak tomu ale prý v žádném případě není. Tvůrcům se nelíbí to, že Fortnite je jejich hře tak podobné a že navíc pochází od Epic Games, což je společnost, se kterou PUBG Corp. na technologické bázi spolupracuje.

V pozadí je ale možné vidět také souboj o lukrativní jihokorejské internetové kavárny. V Asii se tradičně hodně hraje právě na těchto místech a právě ona byla jednou z posledních bašt PUBG. Jinde totiž Fortnite v posledních měsících posiloval své pozice a aktuálně jde o nejhranější Battle Royale hru a možná i nejhranější hru vůbec. Fortnite by však mělo být brzy hratelné i v korejských kavárnách, což se PUBG Corp. pochopitelně nelíbí a snaží se tomu zamezit všemi možnými způsoby.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na