Autoři GTA a Red Dead Redemption pracují na několika velkých hrách

Kdy vyjde GTA 6? To je otázka přinejmenším za milion, na kterou jsme před pár dny nabídli nepříliš uspokojivou odpověď. Podle některých propočtů má totiž šestý díl jedné z nejúspěšnějších herních sérií všech dob vyjít až v roce 2025. Pochopitelně to ale nemusí být pravda a třeba se dočkáme dříve.

Zajímavé informace jsme se každopádně dozvěděli od bývalého zaměstnance vývojářského studia Rockstar Games. Angith Jayarajan pracoval například na Red Dead Redemption 2 a podle něj je u jeho bývalého zaměstnance “aktuálně ve vývoji hned vícero nových her, které však nemůže jmenovat“.

Rockstar Games je obří firmou s více než tisícovkou zaměstnanců a aktuálně má oznámen pouhý jeden titul, kterým je navíc předělávka Red Dead Redemption 2 na PC, jež vyjde už za měsíc.

Možné projekty

Na čem by tedy toto legendární studio mohlo pracovat? Grand Theft Auto 6 je prakticky jisté. Ale fanoušci by rádi viděli také například Bully 2, byť v tomto případě by muselo jít o restart projektu, protože dvojka oblíbené hry byla před lety zastavena. Poměrně málo pravděpodobné je také L.A. Noire 2. Spekulace hovoří také o obnovení pozastaveného vývoje hry Agent, ale ani na to bychom nesázeli. Naopak není vyloučeno, že se Rockstar pustí do nějaké nové značky.

Zajímavá je také spojitost s jinou novinkou herní branže. Tou je obnovení spolupráce mezi Rockstar Games a jiným studiem, kterým je Ruffian Games. To aktuálně nabírá nové vývojáře, kteří by pracovali na “dosud neoznámených her například pro Rockstar”. Toto studio už se podílelo na hře Manhunt a několika dílech GTA. Pracovalo také na Halo: Reach či sérii Crackdown.

Budoucnost Red Dead Redemption 2

Co z této spolupráce vzejde a jak bude vypadat budoucnost Rockstar Games, na to si ještě nějakou dobu budeme muset počkat. Aktuálně nás čeká Red Dead Redemption 2 pro PC, které vychází 5. listopadu. Rockstar už zveřejnil HW požadavky i nový obsah pro singleplayer.

Pokud byste však očekávali opravdové příběhové DLC pro RDR 2, pravděpodobně se ho nedočkáte. Pro Rockstar je jasnou prioritou multiplayerový mód Red Dead Online.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 8 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na