Autoři hry Crysis představují vlastní kryptoměnu. Crycash má konkurovat Bitcoinu a Ethereu

Německé vývojářské studio Crytek má zajímavé plány. Vedle vývoje dalších her chce etablovat vlastní kryptoměnu, která nese název Crycash a která by měla konkurovat velikánům tohoto oboru a sice samotnému Bitcoinu a Ethereu. Pravdou je, že si Crytek asi nemohl vybrat lepší čas, kdy tento záměr oznámit. Kryptoměny se totiž momentálně těší extrémnímu zájmu a jejich cena – pochopitelně s nemalými výkyvy – neustále roste.

Crycash by ale měl hrát důležitou roli také v herních titulech z portfolia Cryteku. Prvním z nich bude již hratelná střílečka Warface. Kdo se bude hojně věnovat jejímu hraní, měl by si vydělat adekvátní sumu v Crycashi, která se mu pak uloží v jeho digitální peněžence a kterou bude moct dále používat – například k placení. Samozřejmě za předpokladu, že někteří obchodníci tuto virtuální měnu začnou přijímat. Autoři už celý proces testují na skupině hráčů v Turecku.

Úlitba pro věrnou komunitu

Jeden z ředitelů Cryteku, Faruk Yerli, uvádí, že tímto krokem společnost chce přimět hráče k aktivnímu a trvalému hraní. Podle něj jim sice marketingové agentury zajišťují trvalý nápor nových hráčů, ti však u hry nevydrží a netvoří komunitu. Jenže právě takové, tedy věrné, hráče free2play hry, kterým se Crytek chce do budoucna věnovat, potřebují. Proto chtějí zavést systém kryptoměny coby svého druhu odměnu pro aktivní hráče s cílem rozšířit hráčskou základnu.

V úvahu pochopitelně přicházelo také využití některé ze stávajících kryptoměn. Podle obchodnho ředitele startupu Crycash, Wachtanga Budagaschwili, to ale jejich volatilita a nejistá situace znemožňuje. Nakonec platbu prostřednictvím Bitcoinů přestal nedávno přijímat i Steam.

Je samozřejmě otázkou, nakolik je Crycash životaschopný projekt a zda náhodou nepřidělá již tak problémy sužovanému Cryteku jen další starosti. Jeho tvůrci si ale věří a rádi by, aby Crycash, podobně jako jejich Cryengine, začaly využívat také další online hry. Jako ideální pole působnosti kryptoměny si představují například e-sport.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na