Autoři RPG Elden Ring se snaží o další slavné jméno. Po autorovi Hry o trůny vábí režiséra Guillerma del Tora

Slavné vývojářské studio From Software aktuálně pracuje na svém dosud největším projektu – RPG v otevřeném světě Elden Ring. Jak už je dobře známo, příběh pro tuto hru píše člověk z nejpovolanějších, a sice George R.R. Martin, který má na svědomí románovou fantasy ságu Game of Thrones, která byla přetavena do ještě úspěšnějšího seriálu.

Jak se ale zdá, From Software se spolupráce s velkými jmény mimo herní průmysl zalíbila, a tak ji chce ještě prohloubit. Zalíbila se jim práce filmového režiséra Guillerma del Tora. “Jak známo, Del Torro režíroval snímek Pacific Rim a já jsem jeho velkým fanouškem,” uvedl producent hry Masanori Takeuchi. “Uchopil tuto dětskou premisu robotího anime s futuristickými stroji velmi zralým způsobem. Pracujeme na Metal Wolf Chaos a milujeme mechy a roboty. Myslím, že by to z tohoto hlediska bylo zábavné.

Podle všeho tak From Software vážně přemýšlí o tom, že by s režisérem Guillermem del Torem navázalo úzkou spolupráci pro některý z dalších projektů. Teoreticky by se mohl zapojit ještě do vývoje Elden Ring, byť je to spíše nepravděpodobné.

Guillermo del Toro přitom k videohrám nemá vůbec daleko. Kromě jiného pracoval spolu s Hideo Kojimou na zrušeném Silent Hillu a právě s Kojimou připravuje také chystaný Death Stranding.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Host
Tomáš

Pribeh hry pise normalne Mijazaki a R. R. Martin pise “jenom” lore kolem te hry – tak to kdyztak v clanku prosim opravte…