Autoři se pokouší zachránit Underworld Ascendant. Hra zažila katastrofální uvedení na trh

Po skutečně otřesném uvedení očekávaného RPG Underworld Ascendant na trh měli fanoušci jen málo nadějí, že se tento “dungeon crawler” podaří ještě zachránit. Nejenže hra trpěla obrovským množstvím chyb, ale ani samotný herní design nebyl zrovna tím, co jsme si od duchovního nástupce Ultimy Underworld představovali. Vždyť na hře pracovaly takové kapacity jako Warren Spector nebo Paul Neurath!

Vývojářské studio Otherside ale ukazuje svou bojovnou stránku. Za špatnou kvalitu hry na startu se omluvilo a přislíbilo, že se jí pokusí vylepšit. Leccos upravil už první velký update, ovšem to hlavní přichází v tom druhém. Co všechno vylepšuje?

Propojený svět

Svět Underworld Ascendant je nově propojený prostřednictvím jakéhosi “metalevelu”, který propouje jednotlivé úrovně hry. Dosud bylo nutné jednotlivé úrovně opustit, dostat se do hubu a prostřednictvím portálu vstoupit do další úrovně. Nyní jsou všechny úrovně dungeony propojené velkými schody. Jako doprovod dostanete Haprukalu, která vám dává questy, případně vás přenese zpět do hubu pro vylepšení postavy.

Důraz na příběh

Všechny úrovně je nyní možné svobodně prozkoumávat, a to nezávisle na tom, zda máte zrovna aktivní nějaký quest. Kdo si ale chce jako první zahrát hlavní příběh, má nyní možnost. Autoři přeorganizovali průběh misí, takže vede po hlavním příběhu, který byl navíc obohacen o nové příběhové elementy.

Další vylepšení

Kromě toho se můžete těšit na výrazně lepší umělou inteligenci, kdy byly mimo jiné přepracovány cesty všech nepřátel, aby hra nabídla lepší stealth možnosti. Na některých místech pak bylo ubráno na osvětlení. Underworld Ascendant je také vyváženější – byl upraven čas do zániku, což se projevuje na obtížnosti objevujících se kreatur. Hráči si také mohou zvolit stupeň obtížnosti.

Podle ohlasů fanoušků se studiu Otherside skutečně daří titul vylepšovat, což je dobrou zprávou pro hráče. Samotní vývojáři si ale stejně musí rvát vlasy, protože na své mnohaleté práce už nikdy nevydělají tolik, kolik by mohli při příkladném uvedení hry na trh. Ostatně, Underworld Ascendant se na Steamu aktuálně prodává se 75% slevou za 7,49 eur, a to ani ne čtvrt roku po vydání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pav
Host
Pav

Underworld ascendant měla být nástupcem Ultimy. Bohužel se jí nepřiblížila ani o coul. Je to smutné. Těšil jsem se.