Autoři Titanfallu a Apex Legends se rozrůstají. Otevírají další studio

Foto: Apex Legends

Své desetileté výročí oslavilo vývojářské studio Respawn Entertainment mimo jiné překvapivým oznámením. Autoři hitů jako Titanfall, Apex Legends nebo naposledy Star Wars Jedi: Fallen Order, kteří jsou aktuálně v držení molochu Electronic Arts, totiž otevírají novou pobočku ve Vancouveru.

Jedním z hlavních důvodů tohoto kroku je velký úspěch Apex Legends, jemuž se daří na okupovaném trhu Battle Royale akcí držet solidní pozice. Náhlý úspěch hry, jakkoliv postupně přeci jen trochu opadl, podle jednoho z šéfů Respawnu, Dustyho Welche, firmu velmi překvapil. Za prvních osm hodin se podařilo přilákat milion hráčů a do měsíce měla hra 50 milionů hráčů. Růst sice výrazně zpomalil a hra tak oproti původním předpokladům nepřekonala dosud vládnoucí Fortnite, stále si však drží početnou hráčskou základnu. A to tak velkou, že se nové studio ve Vancouveru bude moct věnovat prakticky výhradně rozvoji tohoto free2play titulu.

Přestože by nárůst kapacit mohl svádět k velkým očekáváním fanoušků Titanfallu, ti zůstanou pravděpodobně zklamáni. Podle nedávných vyjádření představitelů Respawn Entertainment zatím Titanfall 3 ani dříve naznačovaný spin-off této značky nejsou v přípravě.

Naopak pokračování se takřka jistě dočká loňský úspěch v podobě Star Wars Jedi: Fallen Order. Hra sice měla své chyby, ale hráči hladoví po příběhových zážitcích ze slavného univerza ji kupovali po milionech.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na