Baldur’s Gate 3 bude obrovské. Pro autory je důležitá zpětná vazba od komunity

Foto: Baldur's Gate 3

V podobě Baldur’s Gate 3 nás nečeká jen vysoce očekávané pokračování jedné z nejoblíbenějších RPG sérií, ale také velmi rozsáhlý projekt. “Jednoduše to bude stále větší a větší v souvislosti s možnostmi volby a důsledky, hloubkou a ponořením se do hry,” uvedl šéf vývojářského studia Larian, Swen Vincke.

Ten také dodal, že pro autory je velmi důležitá komunita. Přestože Baldur’s Gate 3 není projektem financovaným prostřednictvím Kickstarteru nebo jiné crowdfundingové platformy, kdy bývá zvykem, že ke hře podporovatelé řeknou své, chtějí tvůrci posbírat co možná nejvíce zpětné vazby od stále početné komunity.

Už na tom pracujeme přes dva roky. Za Wizards of the Coast (majitel licence – pozn. red.) jsme šli koncem roku 2016. Všichni dobře víme, co to znamená pro hráče, co to znamená pro Wizards of the Coast a co to znamená pro nás, přinést něco tak cenného zpět,” říká Swen Vincke.

Tip na článek:  Baldur's Gate 3 bude mamutím projektem, který ale na první dva díly nenaváže - preview

Ale také mezi samotnými autory je mnoho fanoušků této legendární RPG série od Black Isle. “Mnoho lidí z našeho týmu na Baldur’s Gate 1 a Baldur’s Gate 2 vyrůstalo, takže je pro nás splněným snem, pracovat na takové hře.

Baldur’s Gate 3 zatím nemá stanoveno datum vydání, ale letošek s největší pravděpodobností nestihne.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na