Battlefield 5 má vážný problém. Hráčům se nelíbil trailer a hru masivně hejtují, prodeje v ohrožení

Tohle je přesně situace, kterou nechce žádný vydavatel řešit. Po pečlivé přípravě zveřejníte objektivně strhující trailer a oznámíte hru, ze které byste chtěli mít jeden z nejprodávanějších titulů roku. Jenže namísto toho, abyste si na fórech četli pozitivní ohlasy a reakce fanoušků vyjadřujících nedočkavost, slíznete akorát pořádnou vlnu hejtů. Přesně to se stalo Battlefieldu 5 a společnosti Electronic Arts nezbývá, než s tím začít bojovat.

Jedním z nejzářnějších příkladů toho, že to Battlefield 5 nebude mít jednoduché, je trailer na oficiálním videokanálu Battlefieldu. Pod ním už se k dnešnímu dni sešlo 235 000 “palců dolů” a bezpočet negativních komentářů. Asi nejvíce hráčům vadí, že ačkoliv se hra odehrává ve druhé světové válce, tento konflikt zrovna moc nepřipomíná. Mnohem více to z traileru a obrázků vypadá jako by se odehrávala v nějaké fiktivní přibarvené válce.

Možná si říkáte, že něco takového na prodejnost nemůže mít vliv, vždyť pozitivních ohlasů je zhruba stejně. Jenže stačí se podívat do nepříliš vzdálené historie, například na Call of Duty: Infinite Warfare. To také začalo krátce po oznámení sklízet kritiku hráčů a nakonec z toho byl nejhůře prodávaný díl slavné série. Ostatně, s hejty, v tomto případě kvůli mikrotransakcím, má zkušenost také Electronic Arts v podobě loňského Star Wars: Battlefront 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

17
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
šimon
Host
šimon

Je to pouťová atrakce a ne ponurá smutná atmosfera války. A proč tam dávat navíc někoho s robotickou rukou ? je to úplně zbytečné, co to má přinést ? pejsek a kočička vařili dost…..

Petr
Host
Petr

Když EA řekne že udělá autentickou hru z druhé světové tak to bude vypadat tak že u Němců bude třetina bubaků za západ jich bude půlka a za Rusko pětina aby zachovali politickou korektnost xd

Adam
Host
Adam

Bude to lepší než black ops 4

LASER
Host
LASER

TO NIKDO NEPOCHOPIL ŽE JE TO Z POHLEDU HRÁČŮ? MULTIPLAYEROVÝ CHAOS? ASI JSEM JEDEN Z MÁLA

Whizik
Host
Whizik

Pokud si DICE myslí že bikerská bunda, Kratos, Mel Gibson a střelba z MG-42 (s úpravou která neexistuje) proti vojákům s poměrně moderní výbavou je realistické a autentické, tak nechci vědět co si šlehli. A nejsem asi jediný kdo očekává že to bude propadák ne o moc lepší než BF Hardline.

Antonius
Host
Antonius

Ja jsem si taky predplatil. Ale jestli tam budou behat potetovani picusi v tilkach a americani budou v panterech a nemci v shermenech tak to budu vracet.

Brambora
Host
Brambora

Jediný problém u hráčů bude, a u studia ne. Je to, v které době se to koná. Každý čekal realistický pohled na druhou světovou, proto jsou hráči tak zklamaní a pořád to i s tímto obdobím porovnávají. Studio ale chtělo udělat jen hru, v této době. Že je to velmi přitažené za vlasy? Fortnite není? Dota? Lolko? Všechno naprosto mimo hry, přestou se hrajou. To chtělo udělat i EA, udělat šílenou hru, jen si vypůjčilo druhou světovou, což byla chyba. Protože u hráčů se nedostalo pochopení.

Whoms
Host
Whoms

“Battlefield 5 je z druhé světové války!” povědělo se před uveřejněním traileru, takže každý čekal druhou světovou, tutíž kritiku tímto směrem musíš i sám uznat. Problém není, že to je arkáda jako prase, ale že řekli druhá světová válka, což to zatraceně hodně lidí chtějí mít hru v druhé světové a ono to je ZASE alternativní historie. Stačilo vynechat pouze tři slova a byl by klid.

WTF
Host
WTF

WTF? A zdroje?? 😀 vždyť ho všude vychvalují 😀 😀 zase chce být někdo zajímavý,,,

pete
Host
pete

jaké zdroje potřebuješ, ten odpad má like/dislike 50/50, to je pro BF serii dost průšvih

Xenus
Host
Xenus

Kdyby se několikrát nezmínili před odhalením o autenticitě a místo toho by řekli, že to bude Alternativní historie jako Wolfenstein. Tak by jim to i dost lidí odpustilo. 🙂

Noobs
Host
Noobs

Nechápu z jakého důvodu hejtí ten trailer, mě přišel v pohodě a dokonce lepší než na BF1 (věc názoru). A že by tam málo barevných? Či feministky, trasngendeři, homosexuálové protestují, že nejsou v hojném zastoupení i ve druhé světové jako tomu bylo u jedničky? 🙂

Lukas
Host
Lukas

Tyvole chápeš, že když si BF5 hraje na 2.sv tak by tak mohl i vypadat? Kdyby to byla nějaká fiktivní válka tak to bude ok ale říkat tomuhle 2.sv a vidět, že i WoT je lepší simulace než tohle tak se pak nediv že to lidi sere 😉

Noobs
Host
Noobs

Aha, a ono to má být realistický, jo? Kdepak ses to dočetl? A BF1 byla taky přímá simulace první světový, jo? Prostě COD fanboys tvého ražení mě nechávají úplně v klidu. Nemam zájem o 6v6 mapy, ale chci pořádný řežby 30v30 atd. Deluxe edice objednaná 😉

Xenus
Host
Xenus

Neplést si realismus a autenticita. Sami při tom očekávaném live streamu řekli, že to bude Autentické.

Noobs
Host
Noobs

Ale to oni říkají u všeho. Klasický PR hlášky.

Skalgrin
Host
Skalgrin

Pokud tailer vytrhneme z kontextu – fajn arkádní rubačka. Nicméně jde stále o druhou světovou. A to je historie, byť slušně blockbusterová. A spoustě lidí (mě nevyjímaje) tak nějak vadí, když v bitvě u Stalingradu pobíhají Mad Maxové postavy. Kdyby celý trailer začínal větou: “In alternate universe, where the world is stuck in second world war for almost a century…” – nikdy by ani necekl (vyjma zklamání, že nejde o “historii”). Je možné že DICE to nějak podobně “uhasí”. Není to o rasismu, či sexismu – je to o překrucování historie. Vadily by někomu sovětské ostřelovačky či pilotky? Ne. Vadily… Číst vice »