Battlefield 5 odstartuje s pouhými dvěma frakcemi. Další budou později v podobě sezónních přídavků

Jakmile očekávaná akce Battlefield 5 v říjnu letošního roku vyjde, budou její součástí pouhé dvě hratelné frakce, a sice Velká Británie a Třetí říše. Autoři tak odpověděli na dotaz jednoho z fanoušků.

K datu vydání budete mít volbu mezi britskou frakcí na straně Spojenců a německou frakcí na straně zemí Osy. Prostřednictvím Tides of War budeme Spojence a Osu postupně rozšiřovat o další frakce,” stojí v prohlášení na oficiálním účtu Battlefieldu 5 na Instagramu.

Dlouhodobá a chronologicky řazená válka

Tides of War je názvem, kterým vývojářské studio DICE popisuje sezóny, jež mají z Battlefieldu 5 udělat dlouhodobý herní zážitek a vytvořit ze hry svého druhu službu. S každou sezónou se můžete těšit na nové události, výzvy, zbraně, módy a právě také frakce. Důležitou informací přitom je, že tato rozšíření budou k dispozici zdarma.

První sezóna Tides of War by v Battlefieldu 5 měla odstartovat už v listopadu 2018. Jmenovat se má Fall of Europe a zahrne obsazení Francie a Norska, africké tažení a útok na Rotterdam. To vše jsou raná bojiště druhé světové války v roce 1940. Z toho můžeme vyvodit, že jednotlivé sezóny budou řazeny chronologicky a další bojiště a frakce budou zřejmě následovat podle toho, jak se reálně zapojovaly do války. Battlefieldu 5 je přitom vyčítáno, že nejničivější konflikt lidských dějin interpretuje dosti volně a s velkou mírou autorské licence. Uvidíme tedy, jak se autoři s adaptací reálných bojů vypořádají.

Autoři na Twitteru také potvrdili, že možnosti nastavení a přizpůsobení budou vázána na frakci. Nebude tak možné odít například britského vojáka vybavit německou helmou či maskováním. Toto vyjádření navíc podporuje spekulace, že zbraně a vozidla nebude možné využívat napříč frakcemi, ale že každá skupina bude mít svůj specifický arzenál.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jeromba
Host
Jeromba

“Z toho můžeme vyvodit, že jednotlivé sezóny budou řazeny chronologicky a další bojiště a frakce budou zřejmě následovat podle toho, jak se reálně zapojovaly do války”

Jo, takže v roce 1940 v Belgii a Holandsku bojovali jen Britové a v Africe byli Němci. No, ani náhodou, ale dobrý. Teď jen nevim, jestli si srandu dělá autor článku nebo sami EA.

Tomáš Bouzek
Host
Tomáš Bouzek

Po traileru, který byl naprosto příšerný, přicházejí další informace. Jen dodám, že hra není Free2Play, nýbrž AAA a stojí v předprodeji, který rozhodně nedoporučuji, 1295 za stažitelnou a 1299 za krabicovou verzi. Veškeré Tides of war nejsou tedy ZDARMA, nýbrž ve skutečnosti bez doplatku, stejně jako případný stažitelný obsah (DLC). To jen pro upřesnění. Na hru se moc těším, ale předprodej bych rozhodně za zmršený LGBT-Gender trailer VYNECHAL.