Battlefield V naskakuje na vlak battle royale her. Chce tím nahradit mikrotransakce

Po průšvihu Star Wars: Battlefront 2 se společnost Electronic Arts zařekla, že podobnou chybu s mikrotransakcemi už nechce opakovat. A už vůbec ne v novém Battlefieldu označovaném někdy pětkou, jindy rokem vydání. Ale jak nahradit příjmy, které mohly plynout z prodeje nejrůznějších předmětů ve hře? Podle několika zdrojů ze zákulisí herního průmyslu se EA rozhodlo naskočit na jiný rychle jedoucí vlak současných trendů. 

Vývojářské studio DICE momentálně v Battlefieldu V testuje Battle Royale mód s podobnými mechanismy jako mají hry PUBG nebo Fortnite. Jde o prototyp. Pokud se zadaří, budou ho tvůrci mít hotový k datu vydání nového Battlefieldu. Nebude však jeho přímou součástí, ale půjde stáhnout samostatně jako update,” uvádí zdroj, který však už neupřesňuje, zda bude takový mód zpoplatněný či nikoliv.

Pochopitelně je možné, že takový prototyp nikdy nespatří světlo světa. Není to však příliš pravděpodobné. Giganti herního průmyslu totiž nemohou přehlížet monstrózní úspěch Fortnite a PUBG, který mohutně ukrajuje z koláče příjmů celého byznysu. Není tedy divu, že Activision by rád měl battle royale mód v Call of Duty: Black Ops 4, a to dokonce tak moc, že kvůli tomu možná obětuje příběhovou kampaň, a podobné kroky lze čekat právě od EA. Jak Call of Duty, tak Battlefield jsou přitom tak silné značky, že by se mohly etablovat i na tomto poli a něco ze snových výdělků uzmout pro své majitele.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na