Bethesda banuje hráče, kteří ve Falloutu 76 navštívili vývojářskou místnost

Minulý týden se hráčům rozporuplné hry Fallout 76 podařilo odhalit způsob, jímž se lze dostat do tajné „vývojářské“ místnosti, v níž je možné získat všechny předměty ve hře a to včetně těch, které zatím autoři nezpřístupnili. Kolovaly zvěsti, podle kterých Bethesda hráče, jimž se podařilo do tajné části mapy dostat, banuje a trest jim zruší v případě, že budou schopni vysvětlit, jak se do ní přesně dostali. Nakonec je ale vše trochu jinak.

Ve vyjádření, které Bethesda v průběhu dnešního dne vydala na svém polském Facebooku, se píše, že pro přístup do tajné místnosti je zapotřebí použít software třetích stran. To je samo o sobě v případě MMORPG her zcela nepřípustné a právě toto je důvodem, proč se zabanování dočkají všichni hráči, kteří skrytou část mapy stihli navštívit.

„Prověřujeme účty, jejichž vlastníci se dostali k předmětům z částí hry, které nejsou určeny pro veřejnost,“ napsala Bethesda. „Tyto části jsou přístupné jen majitelům PC verze hry a to pouze za pomoci softwaru třetích stran…snažíme se zajistit integritu těchto účtů a z tohoto důvodu jsme je dočasně zablokovali.“

Zjednodušeně řečeno – Bethesda aktuálně sama neví, jak se hráčům do zakázané části hry podařilo dostat. Tajná místnost se v průběhu posledních dní díky této aféře nicméně stala poměrně velkým lákadlem pro spoustu hráčů, kteří po ní nepřestávají pátrat navzdory vědomí, že je za jejich počínání může postihnout ban.

Fallout 76 je aktuálně dostupný ve verzích pro PlayStation 4, Xbox One a PC.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 25 Prumer: 3.5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

10
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukáš Proněk
Host
Lukáš Proněk

Na Falloutu 4 mám asi 900 hodin. Boží hra. Ale tohle??? Po tomhle Falloutu už si HODNĚ rozmyslím, jestli si od Bethesdy koupím nějakou hru. Začal jsem hru, nedalo se přeskočit budování postavy, abych se dostal do menu a mutnul nějakou bandu ruských blbů co tam nonstop něco kafrali, zatímco jsem si stavěl postavu. Když bylo hotovo, hned za dveřma skákalo nějaký jelito jako péro…Mno…o hře jsem nic nevěděl – U Bethesdy jsem sázel na kvalitu z předešlých her a tak jsem netušil, že je to pouze online. Koupil jsem si tu hru bez přemýšlení a bez toho, aniž bych… Číst vice »

Zed
Host
Zed

Souhlas v plném rozsahu, snad jenom bych si dovolil doplnit, že hra je prošpikovaná pády serveru a ztrátami součástek, munice a nákladných postupů, a to bez náhrady!!! Bethesda už jedině ve Warezu, tahle hra je strašný fail, sorry jako…

Marek
Host
Marek

Vy jste hrál asi něco jiného ;-). za respawn se neplati ;), když ma jiný hráč na vašem místě camp tak ho můžete postavit zadarmo, nebo stačí relog a je to. Zabít někoho na Wanted se mi ještě nepovedlo.. a docela me to mrzí, že to nejde.. když si odpálim atomovku a na královnu se naserou levly kolem 40, kteří nedavají žádny dmg a HP se královně zvýší. Tak v tomto případě bych je všechny pozabíjel i s rizikem ztráty materiálů.

Martin331
Host
Martin331

Pripominate mi Lineage 2, Aion, a dalsi hry… proste MP Online hra. Daval jste tomu sanci, a to Vam zavidim, ze jste to nevzdal hned na zacatku. Onen idiot, ktery Vas zabijel… to je bohuzel deb.lita techto her. Na druhou stranu, zakladna hracu MP her je s timto systemem spokojena, prirovnaval bych to asi jako k fanouskum Star wars, kdy do jedne mistnosti zavrete jeji dva protagonisty a ctyri hodiny si budou jen povidat.. Co na tou fanousci ? “Uzasne, skvele..” Je to rozdelovani taboru, na jedne strane Single s moznosti DLC, a na druhe Multiplayer s nespoctem hracu a… Číst vice »

karlík
Host
karlík

..tak hru hraji-jsem na 28/..dost se mi líbí ale těch bugů…postavím si třeba základnu..hraji si s tím,čas plyne..tak vylezu ven před dům..otočím se zakladna tam není…vybiji nepřítele na těžební věži na uhlí–je tam možnost obsazení…postavím kulomety,materiál ubude—hra se sekne a při novém načtení už tam nic není a toho sekání a odpojovaní serveru je tam hodně..přijdu na místo kde mám něco splnit-konkrétně požární běh..hra se spustí..samozřejmě to nestihnu na čas-vrátím se a hra se tváří že muhu jet znovu ale nejde to…v jiných ůkolech mi to neustále nabízí možnost znovu i když jsem to splnil a dostal odměnu…ale přesto to… Číst vice »

Marw
Host
Marw

A to je tak nejzajimavejsi vec na Falloutu 76…
Tohle przneni klasiky grafikou na ukor volnosti pohybu, přehlednosti a fantazie. Je jedno jakej tomu date kabat. Treba by to jako film bylo uspesnejsi.
Proste jen dalsi 3D strilecka na velky mape.

Petr Novák
Host
Petr Novák

A mě zrovna F76 baví. Sice vyprávěnýho hlavního příběhu tam moc není, za to nevyřčeného je mnoho. A každé místo který v f76 navštívim má svůj skrytý přibeh. Příběh toho daného místa co se tam dělo před válkou i v den útoku, nebo co se tam dělo později. Ať už jsou to příběhy o lidech jejichž práci v nebezpečných částech dolu nahrazovali roboti a lidí se kvůli tomu vzbouřili. Nebo menší Story kdy jsem třeba narazil na mrtvou ženu s kočárkem která evidentně těsně před výbuchem chránila vlastním tělem své dítě. A takových příběhů je tam spousty. Při ehy obyčejných… Číst vice »

David
Host
David

ty vole přesne diky temhel detem co obhajujou tenhel shit budou hry stale horsi a horsi…. nafackuj si jelito

Jack
Host
Jack

Narozdíl od EA a podobných se Bethesda zachovala čestně a půl roku před vydáním vydala prohlášení že Fallout 76 bude online experiment a že kdo očekává podobný zážitek jako byl Fallout 4 má počkat na Fallout 5. Před vydáním také vydali omluvu že hra bude jakožto experimentální plná chyb v den vydání a budou je opravovat za pochodu. Kvalita her se nesnižuje kvůli lidem kterým se líbí něco jiného ale kvůli vypatlancům co koupí i hovno jen pro to že je nové a nejsou schopné si přečíst informace o tom co si kupují a pak brečí že koupili něco co… Číst vice »

Petr Novák
Host
Petr Novák

Počty nejsou tvoje silná stránka, co Dejve?