Akce Beyond the Wire chce co nejvěrněji přenést hrůzy první světové války do hry

Foto: Beyond the Wire

První světová válka se ze strany herních vývojářů těší takřka až macešskému přístupu. Zejména v porovnání s druhou světovou válku, ve které se odehrává tolik titulů, je her s touto atraktivní tématikou jako šafránu.

Faktem ale je, že první světová představuje přeci jen ještě konflikt, který nebyl veden pouze silou moderních technologií a má tak svá pravidla, která není úplně snadné převést do hry zábavnou formou. Přesto se ale v posledních letech našly kousky, jež si na tuto výzvu troufly. Vedle dobře známého Battlefieldu 1 to je například i akce Tanneberg. A nově oznámenou WW1 střílečkou je Beyond the Wire, která má potenciál stát se jednou z nejnapínavějších her všech dob v těchto kulisách. Slibuje totiž nejen akci, ale také pořádnou porci realismu.

Obří mapy, úzké zákopy

Multiplayerové bitvy v posledních letech přidaly na kvalitě a zejména rozsahu. Také Beyond the Wire chce nabídnout partie až pro 100 hráčů zároveň. Kulisy jednotlivých bitev se z obrázků zdají být více než atraktivní: obřími krátery posetá země nikoho, malá městečka na evropské západní frontě, která leží celá v troskách. Nebo klaustrofobické zákopy, které se jako pavoučí síť vinou celým bojištěm.

Beyond the Wire dobře ví, jaké obrázky se spustí v našich hlavách, když se řekne první světová válka. Ostatně trailer by se co do atmosférického náboje dal krájet. Když se navíc na bojištích proti sobě postaví padesátičlenné armády, slibuje Beyond the Wire působivý zážitek.

Zejména propojené zákopy, hluboké krátery a všudypřítomný kouř dělají z Beyond the Wire po herní stránce mimořádně atraktivní kousek. Nutí totiž neustále i k soubojům na blízko a omezují přehled o tom, co se děje v širším měřítku. Také proto bude důležitá týmová hra a komunikace.

Zábava stojí nad realismem

Vydavatelem Beyond the Wire je společnost Offworld Industries, která stojí za kousky jako Squad nebo Post Scriptum. Už to je jistým znamením. Obě hry jsou známy především jako válečné simulace s důrazem na autenticitu. Autoři Beyond the Wire si ale dopřáli přeci jen větší svobodu, a to zejména v otázce zbraní. Přestřelky sice působí na první pohled autenticky, ale hrají se poměrně akčním způsobem. Realismus se tu musí přizpůsobit zábavě.

Beyond the Wire se má ještě letos dočkat vydání v předběžném přístupu. Ještě předtím proběhne testování alfaverze. Plnohodnotné vydání je v plánu v roce 2021.

Beyond the Wire – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na