Bezpečnostní díra ve Fortnite pro Android. Autoři obviňují Google z nezodpovědnosti

Foto: Epic Games/Fortnite Mobile

Mezi společnostmi Google a Epic Games panuje momentálně velké napětí. Vzniklo proto, že Google informoval veřejnost o bezpečnostní chybět, kterou obsahuje populární online akce Fortnite ve verzi pro mobilní operační systém Android.

Šéf Epic Games, Tim Sweeney, označil postup Googlu za zcela nezodpovědný. Konkrétně jde o instalátor Fortnite, který obsahoval chybu, jež umožňovala hackerům ho zneužít a šířit skrz něj malware. Na chybu přišel právě Google, který ji sice nejprve nahlásil vývojářům, ovšem o několik dní později ji také zveřejnil v Issue Trackeru. A to ve chvíli, kdy hotfix, který Epic Games okamžitě vydal, ještě nebyl rozšířen na dostatečném množství zařízení. Google tak podle Epicu dal hackerům návod, jak šířit škodlivý software.

Google v podobných případech razí politiku, že chybu v aplikaci uživatelům odhalí za 90 dní od upozornění tvůrců. V případě, že už je k dispozici hotfix, však tuto lhůtu zkracuje na pouhých 7 dní. A přesně tak postupoval v případě Fortnite Mobile.

Nutno dodat, že Epic Games od Googlu těžko mohl očekávat zvláštní zacházení. Firma se totiž rozhodla obejít obchod Google Play a pro šíření hry využívá vlastní Fortnite Launcher. Tím také zamezila tomu, aby Google inkasoval jakýkoliv podíl z prodejů ve hře.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na