Bioshock 4 je stále pravděpodobnější. Hra zřejmě bude koncipována jako služba

Jak to tak vypadá, chystá společnost Take Two pokračování slavné série akčních her Bioshock. Nejenže se ředitel Strauss Zelnick v rozhovoru s investory nechal slyšet, že firma připravuje “pokračování svých největších sérií”, ale také magazín Kotaku už v roce 2018 zaslechl o novém projektu ze světa Bioshock, který má nést kódové označení Parkside.

Studio, které ho má mít na starosti, přitom aktuálně hledá člověka na pozici “End Game Design Lead”. Ten se má postarat o to, aby hráči chystaného titulu měli co dělat i po dokončení hlavního příběhu. Má tak vytvářet systémy a questy, které ho ve hře udrží pokud možno co nejdéle. V inzerátu pak studio uvádí, že nový obsah bude vydáván na bázi “live-service”. Hra tak bude koncipována jako služba, ve stylu například Destiny 2, Anthem či Ghost Recon: Breakpoint. Pravdou je, že Take Two už provozuje dva úspěšné tituly v tomto směru a sice GTA Online a Red Dead Online. Evidentně tak chce ještě třetí generátor peněz zaštítěný známou značkou.

Dotyčné studio spadá přímo pod label 2K Games a jeden z uživatelů na Redditu se blíže podíval, jaké osobnosti v něm pracují. Nepříliš překvapivě narazil na řadu jmen, která pracovala už na předchozích projektech ze série Bioshock.

Duchovní otec série Ken Levine se s ní přitom rozloučil posledním dílem, kterým byl v roce 2014 vydaný Bioshock Infinite. Byl to podle něj poslední díl, na kterém pracovalo studio Irrational Games. Ovšem práva na značku drží 2K Games a ta jí zjevně nechce nechat jen tak plavat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dahakere
Host
Dahakere

Neeee Bioshock 1 a Infinity jsou jedny z nejlepších FPS co jsem kdy hrál. 2 je sice naprosto průměrná a nezajímavá, ale taky měla něco do sebe. A oni to chtějí zase podojit. Hra jako služba funguje tak v 1 z 10 případů, jinak to většinou bývá naprostá tragédie. Momentálně hraji Remnant from the Ashes a tam to je udělané tak, že vyšla plnohodnotná hra se vším všudy a postupně do ni vydávají dodatečný obsah zadarmo. (Adventure mod, jeden dungeon navíc, Hardcore mod a chystájí se další) V tom nevidím problém, tak by to mělo vypadat a ani bych to… Číst vice »