Bioshock potkává Fallout v bláznivém sovětském otevřeném světě. Taková je ve zkratce akce Atomic Heart

Moskevské vývojářské studio Mundfish chystá v podobě Atomic Heart hodně specifickou akci, která čerpá z atmosféry takových legend jako Bioshock nebo Fallout. Hra byla oznámena už v loňském roce, teď se ale konečně dočkáváme pořádné porce informací, obrázků a také herních záběrů.

Video prezentuje ujeté roboty, zvláštní kapaliny v surreálném postapokalyptickém světě a poměrně značný “splatter” efekt. Tyto ingredience autoři umístili do otevřeného světa, který se pyšní pořádnou dávkou romantiky sovětských časů. Chybět nebude ani crafting.

Příběh Atomic Heart se odehrává v době rozkvětu Sovětského času. Hráč coby tajný agent infiltruje vládní základnu č. 3826, kde se odehrávají vysoce podezřelé a nadpřirozené události. Nechvalně proslulý Dr. Stockhausen se zde měl dopouštět experimentů, které vedly k proměně mrtvých v živé.

Otevřený svět s roboty a mutanty

V traileru je k vidění rozlehlá mapa s velkou lesní oblastí, obřím jezerem a různými vesnicemi. Podle všeho budeme bojovat převážně proti robotům, kteří disponují celou řadou útoků a nechávají vzpomenout na Nier: Automata. Oceloví protivníci se vyskytují jak v chodící, tak létající podobě.

Čistě opticky působí souboje už teď hodně dobře a záživně. Spektrum nepřátel navíc rozšiřují zmutovaní hororoví klauni, kterým se můžete buď chytře vyhnout nebo se s nimi pustit do křížku, třeba v bitce na blízko. Nevyhnete se ani střetnutím s bossy. V traileru se můžete podívat na jednoho z nich, který kolem sebe vrhá granáty.

RPG prvky jako důležitá součást

Střelné zbraně můžete vylepšovat ve věci přesnosti, rychlosti dobíjení, dostřelu a stability, v závislosti na tom, na jaké úrovni se nacházíte. Atomic Heart nabídne také celou řadu možností personalizace hlavního hrdiny, od vzezření přes nejrůznější parametry a atributy.

V blogovém příspěvku z března 2018 autoři lákají na bizarní romanci. Tajemně zmiňuje “dvě milující se srdce”, přičemž na obrázku jsou k vidění dva srdeční svaly připojené na jakýsi život udržující přístroj.

Studio Mundfish plánuje akci Atomic Heart vydat ještě v tomto roce, a to na PC. Přesné datum vydání však zatím známo není.

Atomic Heart – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na