Bioware se snaží rozptýlit spekulace, že se EA chystá studio uzavřít

Bioware bohužel po Mass Effect Andromeda zažívá další neúspěch. Očekávaná akce Anthem, do které vkládalo velké naděje vydavatelství Electronic Arts, hráče vůbec nepřesvědčila a prodeje jsou daleko za očekáváním. Vzhledem k tomu, že už před vydáním se mluvilo o tom, že právě na Anthem závisí další osud Bioware, jsou fanoušci tvorby tohoto studia logicky znepokojení.

Jeden z nich zveřejnil na Twitteru povzdech, ve kterém doufá, že se tak nestane. Odpověděl mu hlavní producent Bioware Mike Gamble, který uvedl, že Anthem hraje mnoho lidí a že se Bioware dostává velké podpory ze strany EA. Studio tak pokračuje ve své strategii, odpovídat na fanouškovské reakce přímo, což je sympatické, ale na kvalitě samotné hry to moc nezmění.

Určité pochybnosti se objevovaly už před vydáním Anthem. Ukázky z hraní a následně samotná demoverze hráče nikdy nedokázaly opravdu přesvědčit a obavy se nakonec naplnily v plné verzi. Kromě technických problémů recenze kritizovaly zejména na poměry Bioware slabý příběh a nedostatečný endgame obsah.

Anthem je koncipováno jako služba a bude kontinuálně rozšiřováno o nový obsah, kterým může část nedostatků ještě dohnat, ale počáteční negativní přijetí mu to zcela jistě neulehčí. Na trhu už je navíc poměrně silná konkurence v čele s Destiny 2, Warframe nebo The Division. Za dva týdny navíc vychází The Division 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na