Blizzard označil Diablo 3 za klasiku. Připravuje si půdu pro čtvrtý díl?

Pod řadou “Classic” vede společnost Blizzard své starší tituly, které sice stále prodává, ale už k nim neposkytuje nikterak zvláštní podporu. Najdeme mezi nimi takové kousky z repertoáru slavného vývojářského studia, jako jsou Lost Vikings, trilogie Warcraft, Diablo 1 a 2, stejně jako Starcraft. A teď k nim poměrně překvapivě přibylo Diablo 3, které vyšlo v roce 2012 a stále se těší slušné podpoře Blizzardu.

Informaci jsme se dozvěděli prostřednictvím nově vypsané pozice, ve které Blizzard hledá seniorního softwarového inženýra, který by se o řadu Classic staral. Přitom je zde jako její součást uváděno právě Diablo 3. Tím ho samotný Blizzard označil za starší titul, který už má trochu jinou péči.

Tento krok pochopitelně vyvolal poměrně bouřlivé reakce v rámci komunity. Když se nyní Diablo 3 počítá ke klasice, má to snad znamenat, že máme brzy počítat s pokračováním? Skutečně by to mohl být náznak připravovaného Diabla 4, o kterém se mluví stále hlasitěji.

Tip na článek:  Blizzard reaguje na kritiku Diablo Immortal. Slibuje další hry v sérii

Mnozí fanoušci série akčních RPG doufají, že Blizzard využije skvělé příležitosti a Diablo 4 oznámí na blížícím se veletrhu BlizzCon. Zda se tak skutečně stane, to se dozvíme mezi 1. a 3. listopadem.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na