Bojíte se lekaček? Hororová hra Soma dostane mód bez monster

Možná to znáte. Chcete si jen vychutnat příběh nebo atmosféru určité hry, ale lekačky a nechutná monstra vám navozují takový strach, že nemůžete v hraní pokračovat. 

V případě hry Soma by to byla škoda, protože tenhle kousek se vedle hororových prvků může pochlubit právě i zajímavým příběhem. S tím souhlasí i autoři, kteří chtějí se strachem udělat krátký proces. Pro hru plánují vydat takzvaný “safe mode”, ve kterém si ji budete moct vychutnat bez jakýchkoliv monster.

Poutavý příběh

Vývojářské studio Frictional Games se tak pokouší dostat k další cílové skupině, která by si jejich sci-fi titul mohla užít. Soma nabízí zážitek z pohledu první osoby, a to na podmořské stanici, ve které probíhá futuristický projekt, kdy se lidé pokoušejí přenést své vědomí do strojů.

Kdy přesně “bezpečný mód” vyjde, zatím není známo. Verze pro Xbox One má ale na pulty obchodů zamířit 1. prosince a je možné, že už ho bude obsahovat. Formou updatu se ho každopádně dočká i verze pro PC a PS4.

Podobné módy jsou ve hrách stále častější. Například Assassin’s Creed Origins (recenze) nabídl takzvaný Discovery Mode, který je určen pro výuku a ve kterém je možné procházet světem a příběhem bez soubojů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na