Bude Odyssey bez asasínů ještě právoplatným pokračováním Assassin’s Creed? Autoři vysvětlují své záměry

Jak známo, nejnovější díl oblíbené série Assassin’s Creed se bude odehrávat ještě před založením řádu asasínů. Assassin’s Creed: Odyssey je situován dokonce 400 let před událostmi z předchozího dílu, tedy Assassin’s Creed: Origins, který se zaobíral počátky asasínů.

Assassin’s Creed: Odyssey tedy nenabídne žádné asasíny, kteří pod mottem “nic není pravda, vše je dovoleno” vraždí své největší nepřátele – templáře. Namísto toho se coby voják zamícháte do Peloponéských válek, ve kterých proti sobě bojují Sparťané a Atéňané. Místo róby budete nosit brnění, místo kapuce helmu a namísto čepelí místo prstů se budete ohánět Leonidovým kopím.

Nejeden z fanoušků série se proto logicky ptá, zda do ní Assassin’s Creed: Odyssey vůbec patří a zda může nést její jméno. “Dobrá otázka. Odyssey je zcela jistě AC hrou. V Assassin’s Creed jde přeci vždy o to, zažít důležitý moment historie, ponořit se do určitého místa v čase, kdy se zde dějí dějinné události,” vysvětluje kreativní ředitel vývoje Jonathan Dumont. “Pokud jde přímo o zasazení do univerza Assassin’s Creed, pak se v Odyssey zabýváme tím, jak první civilizace vytvářela artefakty. Právě ty stojí v popředí pozdějšího boje mezi asasíny a templáři. Tyto artefakty ale vznikly ještě mnohem dříve před založením řádu asasínů.

Assassin’s Creed: Odyssey vychází 5. října 2018, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Assassin's Creed: Odyssey - screenshoty
« 1 z 37 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na