Budoucnost Mass Effect nadále nejistá

V rámci Gamescomu se o Mass Effectu rozpovídal samotný viceprezident Electronic Arts Patrick Söderlund. Není moc povolanějších lidí, kteří by se k budoucnosti oblíbené značky mohli vyjádřit. Zdá se však, že EA neví, co se sérií dál.

“Mám pocit, že ta hra (Mass Effect: Andromeda) byla kritizována více než si zasloužila. Myslím, že to je docela velkolepý titul. Jsme si vědomi toho, že tam byly nějaké věci, které jsme mohli udělat lépe, určitě. Ale kolem a kolem, když si tu hru koupíte dnes se vším, co nabízí, myslím, že za to stojí,” říká Patrick Söderlund.

Potom, co bylo oficiálně oznámeno, že se Mass Effect: Andromeda nedočká dalších singleplayerových přídavků, se objevily spekulace, zda EA značku definitivně neopustilo. Prodeje Andromedy totiž nebyly moc dobré, zato vývoj byl finančně nákladný.

Na Andromedu se nenaváže

“Nevidím žádný důvod, proč bychom neměli chtít Mass Effect znovu uchopit. Je to spektakulární univerzum, oblíbená série s velkou základnou fanoušků a pro Electronic Arts a Bioware znamená hodně,” uklidňuje emoce Patrick Söderlund.

Jenže tak docela neví, co by se sérií mělo být dál. Říká, že když se do série znovu pustí, potom jedině se zajímavými novinkami. To bude úkolem pro šéfa Bioware Casey Hudsona a jeho lidi. “Zatím to nevíme, ale budeme to vědět.” Z toho je celkem jasné, že na Andromedu se navazovat nebude a přinejmenším několik příštích let o novém Mass Effectu neuslyšíme.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na