Budovatelská strategie z vesmíru Space Haven odstartovala na Steamu jako raketa

Foto: Space Haven

Lepší rozjezd si jako nezávislí herní vývojáři ani nemůžete přát. Vesmírná simulace Space Haven se totiž krátce po vstupu do předběžného přístupu na Steamu zařadila mezi bestsellery v rámci této služby. A to přesto, že hra byla vytvořena pouhými třemi vývojáři.

The Sims střihnuté Rimworldem

Ve Space Haven se zhostíte role kolonistů, kteří cestují vesmírem a hledají pro sebe nový domov. Země byla totiž bohužel zničena a spolu s ní také většina lidstva. Naštěstí ale několik kompetentních exemplářů rodu homo sapiens přežilo.

Na palubě vesmírného plavidla máte k dispozici například inženýry, lékaře, bezpečnostní personál a farmáře. Všichni mají své potřeby a výkyvy nálad, o které se musíte starat. Space Haven nechce být jen čistou budovatelskou strategií, ale jeho ambicí je také simulovat život na kolonizační lodi.

Na lodi se přesto budete muset hodně ohánět. Nejprve je třeba ji vůbec přivést k letu. Následně pak budete řešit faktory jako například správně nastavené ovzduší nebo výrobu potravin. To vše, aby vaši kolonisté ve zdraví přežili.

Ve vesmíru nejste osamocení. Přepadnout vás mohou vesmírní piráti nebo agresivní mimozemšťané. Naopak pomoci vám mohou posádky jiných lodí.

Ve Space Haven máte sami možnost napadat nepřátelská plavidla a kořistit. Do budoucna má být možné dokonce obchodovat s dalšími hráči. Opravdový multiplayer ale v plánu není.

V podstatě hotová hra

Sami autoři uvádějí, že Space Haven je navzdory zařazení do předběžného přístupu v podstatě hotovou hrou. Nabízí tak “plnohodnotný zážitek”. Vyskytovat by se tu neměly ani žádné velké chyby. A pokud ano, budou co nejrychleji odstraněny.

Autoři se podle svých slov rozhodli pro předběžný přístup proto, že by rádi vytěžili koncept hry na maximum a chtějí si tak vyslechnout zpětnou vazbu od hráčů.

Hodnocení na Steamu jsou ve velké většině pozitivní a hráči Space Haven doporučují dále, a to zejména těm, kterým se líbil Rimworld.

Space Haven je k dispozici na Steamu a GOGu, a to za cenu 22 EUR. Do 28. května je možné získat 10% slevu.

Space Haven – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr Novák
Host
Petr Novák

Je to pecka, podpořil jsem už před časem na kickstarteru a rozhodně jsem nelitoval.