Bývalý vicepremiér Rakouska je závislý na hře Clash of Clans. Utrácel za ni desítky tisíc ze stranické kasy

Bývalého rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho letos stíhá jedna aféra za druhou. Nejprve kvůli němu padla rakouská vláda, protože vyplavaly na povrch záběry z vily na Ibize, kde zvláštním způsobem domlouval obchody. A po jeho politickém konci vyplouvají na povrch zajímavé pikantnosti.

Jednou ze Stracheho velkých neřestí měla být nevinně působící mobilní hra Clash of Clans. Tu můžete hrát zdarma a za skutečné peníze si přikupujete různé výhody. Strache to bral velmi vážně, protože ve hře dokázal utrácet mezi 2000 a 3000 EUR měsíčně, tedy přibližně 50 až 75 tisíc českých korun. Informaci poprvé přinesl rakouský deník Der Standard.

Na chování svého šéfa měl upozornit jeden z právníků strany FPÖ, jejímž byl Strache předsedou. Případ vyšetřuje Spolkový kriminální úřad, protože se ukázalo, že výdaje ve hře platil kreditní kartou, která byla napojena na účet strany. Bývalý rakouský vicekancléř hrál Clash of Clans (nebo možná ještě hraje, ale už za vlastní) pod přezdívkou “Heinrich”. Podle některých zdrojů byl Strache na hře doslova závislý.

Nevinně působící hra Clash of Clans, ve které bývalý rakouský vicekancléř utrácel desítky tisíc korun měsíčně.

Jak před časem uvedl jeden z vývojářů podobných mobilních her, ve kterých je možné utrácet neomezené množství prostředků, právě na takové hráče jako Strache tvůrci cílí. Přezdívají jim trefně “velryby”.

Strana FPÖ svého bývalého předsedu v polovině prosince vyloučila ze svých řad.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 1.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na