Časopisu LEVEL se opět nedaří. Zdražil o polovinu a snížil počet vydání

Časopis LEVEL prochází dalším těžkým obdobím. Když před šesti lety jeho vydávání zastavila společnost Burda, převzala ho pod svá křídla trojice bývalých šéfredaktorů, kteří ho postavili zpět na nohy. Postupně opustili koncept přidávání plných her a soustředili se na kvalitní čtení. Zdálo se, že to funguje a nějakou dobu to také pravděpodobně fungovalo.

Nyní se však ukazuje, že LEVEL není v nejlepší kondici. V úvodníku aktuálního 292. čísla se píše o tom, že časopis nebude vycházet tak často jako dosud, ale pouze osmkrát do roka. “Po dlouhé debatě a počítání jsme pak došli k následujícím závěrům: LEVEL bude od roku 2019 vycházet jen 8× ročně a na konci roku tak dosáhneme jubilejní třístovky. Díky tomu budeme mít více času na přípravu témat a rozhovorů a vy na jejich čtení. Mnoho z vás nám psalo, že LEVEL nestíháte číst, a na prodejích některých čísel to bylo znát. Naopak třeba prázdninové číslo, které bylo na stáncích skoro dva měsíce, se prodávalo skvěle,” stojí v prohlášení.

Mezi další důvody řadí redakce rostoucí náklady na výrobu časopisu a menší množství inzerce. Tím se dostáváme k druhému opatření, kterým by mělo být zabezpečeno další fungování časopisu, a sice zvýšení ceny. To rozhodně není kosmetické. Z již tak poměrně vysokých, ale stále odůvodnitelných 99 Kč časopis zdražuje na 149 Kč, tedy o celou polovinu. Zde už je zcela zjevné, že se tvůrci časopisu spoléhají na tvrdé jádro čtenářů, kteří snad takovou částku budou ochotni platit. Pravdou je, že za tuto cenu dostanou čtenáři o 20 stran navíc. Nicméně konkurenční SCORE stojí 199 Kč. V této ceně je ale zahrnuto také DVD a několik plných her.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

7
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
chucho
Host
chucho

Opět předplaceno. Tohle chci prostě číst dál dokud to nezdechne. Méně čísel zabolí ale zase víc stran. Cena je vyšší ale dám jim to, je to dobrej časák.

Hulibrk
Host
Hulibrk

Vietrak to napsal celkem trefně. Naštěstí je pro ně, nevím teda jak moc velkou, berličkou, takovou jistotou, jejich web, jenž se kvalitativně, pro mě možná s lehkým úpadkem, zejména kvůli omladině, tedy novým přírůstkům v redakci, přesto stále drží mezi TOP.

Karel
Host
Karel

O jaký web se má jednat?

Hulibrk
Host
Hulibrk

No, nevím jestli jim tady chci dělat nějaký promo, ale je to games.cz

Karel
Host
Karel

To moc nesleduješ, z Games už v podstatě všichni odešli.

Vietrak
Host
Vietrak

Level i Score jsou casopisy meho detstvi. Level jsem dokonce predplacel. Ovsem v dnesni digitalni dobe se neni cemu divit a vubec bych se nedivil tomu, kdyby fyzicky casopis postupne vymizel.

Oldis
Host
Oldis

Přesně, já kupoval SCORE, a nemohl jsem se dočkat dalšího čísla 🙂 ale to je cca 19 let zpátky 😀
Kupoval jsem v letech 99 – 2004
Proste nebyl net tak se cetlo .. dneska uz decka vse resi youtubem :/