Časový limit v demoverzi Resident Evil 2 je možné odstranit. Víme, jak na to

S napětím očekávaný remake klasického survival hororu Resident Evil 2 vychází již 25. ledna. Aby vývojáři z Capcomu přilili trochu oleje do ohně ne zrovna nízkých očekávání, rozhodli se vydat demoverzi této své nové hry. Ta dává hráči možnost si titul osahat a poznat, zda se bude jednat o záležitost, u níž stráví řadu bezesných nocí (upřímně řečeno – hrát hry ze série Resident Evil kdykoli jindy než za tmy nám připadá jako barbarství).

Celá věc má ovšem háček. Demo hráče sice nikterak neomezuje a každý si tak může sám osahat základní mechanismy, na nichž je hra postavena, nicméně po uplynutí časového limitu 30 minut vaše dobrodružství skončí. Lidé jsou však vynalézaví a tak je již nyní známý způsob, jak je možné se s touto berličkou vypořádat. Pokud jste si demo stáhli ve verzi pro konzole, pro jeho opětovné spuštění poté, co vyčerpáte váš třicetiminutový limit, si budete muset založit zcela nový profil. V případě PC verze je však tato záležitost o poznání zajímavější.

Většina počítačových verzí her nemá tak silnou hackerskou ochranu, jako jejich mutace pro konzole. I z tohoto důvodu je již nyní, pouze pár dní po vydání demoverze, internet plný trainerů, které umožňují odpočítávání časového limitu zastavit, případně přidat do výbavy hlavního hrdiny nové zbraně či munici. Pokud však chcete zůstat lidově řečeno „na světle“, existuje i méně násilný způsob, jenž vám umožní si pobyt ve světě nového Resident Evilu prodloužit. Jediným programem, který si budete muset stáhnout, je Steam Achievement Manager, jenž umožňuje přidávání a také odebírání úspěchů, spojených s vaším profilem.

Ukázalo se, že použití tohoto programu je možné také v případě dema Resident Evil 2. Pokud tak učiníte, časový limit se zresetuje. Bohužel však není možné postup využít tak, že byste se ve hře mohli pohybovat zcela neomezeně, protože po aplikaci dojde k resetu veškerého progresu a jediné, co vám tak zbude, je odehrání celé demoverze znova od začátku.

Ani tento způsob odstranění časového limitu samozřejmě není oficiální a tak je potřeba hodně vážit, zda vám vše stojí za případné riziko. My osobně si již ten týden na plnou verzi hry počkáme.

Resident Evil 2 – Jak odstranit časový limit v demu

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na