CD Projekt RED vyvíjí kromě Cyberpunku 2077 další velký titul. Pravděpodobně jde o nového Zaklínače

Foto: Zaklínač 3

Vývojářské studio CD Projekt RED nesází vše na jednu kartu, jak se mnozí domnívali. Kromě megaprojektu v podobě Cyberpunku 2077 už připravuje další velký, tedy AAA titul. V internetovém fóru to potvrdila komunitní manažerka studia Donata Poplawska.

Pro pozorné čtenáře finančních zpráv nejde přitom o kdovíjakou novinku. Už před rokem se v jedné takové CD Projekt RED mimoděk zmínil, že vedle Cyberpunk 2077 je v jeho kancelářích ve vývoji ještě další velký titul. Společnost je totiž kotovaná na burze, a tak musí akcionáře co nejpřesněji informovat, byť z pochopitelných důvodů nemůže odhalit, o co konkrétně se jedná. Nicméně uvedla alespoň předpokládaný termín vydání, kterým je rok 2021.

Pravděpodobně sázka na jistotu

Jako nejpravděpodobnější se v případě nového projektu jeví další využití zaklínačského univerza, se kterým CD Projekt RED slavil velké úspěchy. Už by s velkou pravděpodobností nešlo o dobrodružství Geralta, ale třeba o začátek nové ságy, která by se Zaklínačem inspirovala volněji.

Tip na článek:  Sapkowski získal za herního Zaklínače dodatečně více peněz. Požadoval 360 milionů

Logické je to z toho důvodu, že v podobě Cyberpunk 2077 se studio pouští do nejistých vod s novou značkou. Ačkoliv se to jeví nepravděpodobně, přeci jen se může stát, že to nevyjde podle plánů. A pak bude třeba akcionáře ukonejšit sázkou na jistotu.

Pokud bychom vyšli z toho, že dosud neoznámený titul skutečně vyjde v roce 2021, měl by Cyberpunk 2077 vyjít ještě letos, protože druhý projekt si jistě na dva roky vyžádá plných kapacit studia, kterých se mu nyní nedostává, protože většina vývojářů je alokovaná právě v cyberpunkovém dobrodružství.

Vyloučeno to není. Tvůrci už potvrdili, že se Cyberpunk 2077 představí na E3 2019, kde by mohlo být oznámeno, že vyjde v silné předvánoční sezóně.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na