Chystá se manažerská série s licencí Formule 1. Stojí za ní autoři Jurassic World Evolution

Foto: Formula One

Vývojářské studio Frontier Developments uzavřelo velmi lukrativní smlouvu, v rámci které získává čtyřletou licenci na vytváření manažerské herní série podle Formule 1. Hry mají vycházet každý rok, přičemž první ročník je plánován pro rok 2022.

Frontier v tomto ohledu obdržel exkluzivní práva. Má tak jistotu, že nikdo jiný nebude tvořit další oficiální F1 manažer. Podobnou exkluzivitu v ranku závodních her má dlouhodobě společnost Codemasters. Nově tak nebude vycházet jen jedna hra s licencí F1, ale rovnou dvě. Žánrově však budou natolik odlišné, že si nebudou konkurovat, ale naopak se vhodně doplní.

Autoři si partnerství s cirkusem F1 pochvalují. “Vytváří vzrušující příležitost, ve které spojíme naši zkušenost a kapacitu včetně mocného a flexibilního herního enginu Cobra, s manažersky bohatým prostředím globálně oblíbené a neustále se měnícím prostředím F1.

Šéfem Frontier Developments je zkušený herní tvůrce David Braben, který jako jedna z mála legend devadesátých let herního průmyslu stále provozuje vlastní úspěšné studio. To z vesmírných simulací Frontier a Elite nicméně postupně přesedlalo na tycoony a je dnes v tomto ohledu jedním z nejúspěšnějších. Stačí si vzpomenout na Planet Coaster, Jurassic World Evolution nebo loňské Planet Zoo.

Chystaný titul zatím nemá jméno a o jeho koncepci nejsou známy žádné bližší informace. Na vše si budeme muset nějakou dobu počkat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na