Chystá se nový Matrix. Stojí za ním opět sestry Wachowské

Je tomu už neuvěřitelných 20 let, co první Matrix otřásl světem kinematografie a nabídl zcela nový pohled na akční a sci-fi snímky. Je až s podivem, že kromě dvou už méně povedených pokračování, která spolu s jedničkou utvořila trilogii, v tomto světě dosud nikdo nic dalšího nenatočil. To se však začíná měnit, protože filmové studio Warner Bros. má evidentně zájem značku opět využít.

V rámci promoakcí k chystanému filmu John Wick: Chapter 3, ve kterém hraje hlavní představitel Nea Keanu Reeves, se režisér Chad Stahelski nechal slyšet, že sestry Wachowské vystupující pod značkou Wachowski Sisters (dříve Wachowski Brothers) pracují na novém Matrixu.

Chad Stahelski by o tom přeci jenom něco vědět měl, protože v prvním díle fungoval jako koordinátor kaskadérských kousků a dokonce jako kaskadérský double pro Keanu Reevese. Přinejmenším první z těchto rolí by si měl střihnout také v pokračování. Dokonce dodal, že pokud by nový snímek dosahoval úrovně originálu, klidně by se pro něj vrhl pod auto.

Jsou sestry ve formě?

Když to Stahelski všechno vyprávěl, seděl vedle něj právě Keanu Reeves. Další otázka tak nemohla mířit na nikoho jiného. Dobrou zprávou je, že Reeves by podle svých slov návrat do role Nea neodmítl.

Využití značky Matrix se ve světě současné kinematografie, kde stále více fungují už jen silná jména, jeví jako naprosto logické. Nový díl této ságy je definitivně něčím, na co by lidé do kina zašli a nepodívali se na to jen na Netflixu nebo HBO Go, jak bývá stále častější.

Otázkou zůstává forma režisérek. Po změně svého pohlaví se Lena a Lilly Wachowské posunuly do ještě větší alternativy, než jaká získala kultovní status pro první Matrix. Zatímco Atlas mraků sklízel ještě pozitivní ohlasy, jejich nejnovější snímek Jupiter přichází z roku 2015 je považován za propadák.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 3.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na